تفاهم‌نامه مشترک برای توسعه و حمایت از شهر یادگیرنده

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان از تفاهم نامه مشترک سازمان فاوا شهرداری با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبر داد.

سیدحمیدرضا ابطحی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بر اساس هماهنگی شده با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در تفاهم‌نامه مشترک در خصوص توسعه و حمایت از شهر یادگیرنده و ارائه خدمات به شهروندان در شهر و استان اصفهان اقدامات موثرتری می‌شود.

وی افزود: کمک به ثبت پروژه شهر یادگیرنده در اتحادیه مخابرات آسیا و اقیانوسیه، همکاری در پروژه سامانه تعاملی دولت الکترونیک بر بستر شهر یادگیرنده و همکاری مشترک در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتال شهروندی و حمایت از کسب و کارهای نوپا از دیگر موضوعات مورد توافق مشترک است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با اشاره به همکاری در اشتراک گذاری زیرساخت‌های ارتباطی با اپراتورهای ارتباطی، افزود: در این تفاهم‌نامه مشترک ضمن همکاری در ایجاد تجمیع کننده اینترنت اشیا جهت ایجاد خدمات و زیرساخت‌های شهر هوشمند، محتواهای آموزشی مرتبط نیز در این حوزه تخصصی تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد.

وی در خصوص شهر یادگیرنده، اظهار کرد: شهر یادگیرنده مفهومی بین‌المللی است که سازمان جهانی یونسکو با هدف ایجاد ارزش‌افزایی از مشارکت گروهی شهرها شبکه‌ای ایجاد کرده است و در جهت تحقق اهدافی مانند دستیابی به شهر خلاق و هوشمند پایدار و افزایش کارآفرینی نقش آفرینی کند.

ابطحی افزود: در این راستا قرار است در سامانه شهر یادگیرنده اصفهان به نشانی LCITY.IR، بیست و شش حوزه عمومی و تخصصی مورد نیاز شهروندان آموزش داده شده و سواد کاربردی فناوری اطلاعات شهر ارتقا یابد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری اصفهان اظهار امیدواری کرد: با هم‌افزایی و استفاده از توانمندی‌های داخلی در هر دو حوزه، زمینه توسعه ارائه خدمات به مردم اصفهان و تحقق شهر یادگیرنده و هوشمند بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش ایمنا، سامانه شهر یادگیرنده به صورت مشارکتی بین سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان و شرکت دانش بنیان پیشرو اندیشه‌پرداز سی پل مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان در بهمن ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 431338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.