هشدار در مورد سیر صعودی کرونا در تهران

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به سیر صعودی ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر در تهران، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته حساسیت و نگرانی تهرانی‌ها به کرونا کمتر شده است.

به گزارش ایمنا، زینب نصیری درباره اقدامات شهرداری جهت پیشگیری از انتقال کرونا اظهار کرد: وضعیت این روزهای تهران از لحاظ آماری در ابتلاء به کرونا شبیه هفته‌های اول و دوم اردیبهشت است و متأسفانه روند ابتلاء صعودی شده و اگر میزان ترددها و رفت و آمدها در سطح شهر عادی باشد میزان مبتلایان بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌های کشور متأسفانه این پیام را به مردم منتقل کرده که شرایط به لحاظ کرونا عادی شده است، گفت: با آغاز فعالیت همه اداره‌ها، صنوف و مجموعه‌های شهری مردم حق داشتند که شرایط را عادی بگیرند بنابر این باید اقدامات اساسی در این راستا جهت پیشگیری از انتقال بیشتر کرونا انجام گیرد.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه در شهرداری تهران شش دوره در مورد موضوعات مختلف مرتبط با کرونا نظرسنجی شده است، گفت: حدود دو ماه پیش حساسیت تهرانی‌ها و نگرانی آنها نسبت به کرونا بیشتر بود، اما به دلیل پیام‌های منتقل شده ناشی از سیاست‌گذاری‌ها در حال حاضر حساسیت و نگرانی نسبت به این بیماری کمتر شده است.

وی با تأکید بر ضرورت تحقق شعار در خانه بمانیم، گفت: نمی‌توان سیاست‌های عادی‌سازی داشت ولی از مردم بخواهیم که نکات لازم را رعایت کنند و کمتر در سطح شهر تردد کنند.

نصیری گفت: اقدامات جدیدی در حوزه نظرسنجی از تهرانی‌ها در مورد کرونا انجام خواهد گرفت و شهرداری تلاش می‌کند اقدامات خود را جهت پیشگیری از شیوع کرونا همانند گذشته انجام دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که چند نفر در تهران مبتلا به کرونا است، گفت: آمار غیررسمی در این زمینه دارم و از آنجایی که مرجع اعلام آمار مبتلایان شهرداری نیست آن را بیان نمی‌کنم.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران درباره بازگشایی مجموعه‌های ورزشی شهرداری گفت: شهرداری تابع مصوبات ستاد کرونا است و زمانی که اعلام شود همه ورزشگاه‌ها امکان بازگشایی دارند قطعاً ورزشگاه‌های زیرمجموعه شهرداری نیز بازگشایی می‌شوند این مسأله در مورد فعالیت مهدکودک‌ها و خانه‌های کودک سرای محلات نیز مشابه است.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان باید از تردد و حضور در مکان‌های عمومی حتی‌المقدور خودداری کنند، گفت: فرهنگ استفاده از ماسک باید در شهروندان نهادینه شود و همه افراد آن را یک مسؤولیت اجتماعی تلقی کنند.

منبع: فارس

کد خبر 431337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.