قالیباف: رفع مشکلات اقتصادی، اولویت مجلس یازدهم است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس یازدهم بر رفع و پیگیری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین اصلاح ساختار بودجه است.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس پس از ارائه گزارش رئیس کمیسیون اقتصادی درباره مسائل حوزه اقتصادی و به ویژه بورس گفت: مردم عزیز ما مطمئن باشند که در مجلس یازدهم اولویت مهم مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم است.

وی افزود: مجلس در راستای وظیفه نظارتی، نظرت از حوزه اقتصادی، وزرای دولت، سازمان‌های متولی و مردم را به صورت شفاف و ملموس دنبال می‌کند و به طور دقیق و متقن گزارش‌هایی را به آنها خواهیم داد در عمل نیز این امر اتفاق خواهد افتاد زیرا قشر ضعیف و مستضعف با مشکلات معیشتی روبرو هستند و مجلس به رفع این مشکلات اهتمام دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اصلاح ساختار بودجه را از دیگر اولویت‌های مهم مجلس یازدهم برشمرد و گفت: سالیان سال است که موضوع اصلاح ساختار بودجه مطرح است؛ با این ساختار همیشه مشکلاتی وجود دارد و با کسری بودجه مواجه بوده‌ایم و شاهد نقدینگی لجام گسیخته در کشور هستیم.

قالیباف با بیان اینکه محمد باقر نوبخت نوبخت در این ارائه گزارش در بودجه به مجلس آمد و اصلاح ساختار بودجه را به مجلس فرستاد و جلساتی نیز با بخش اقتصادی مجلس برگزار شد.

وی با اشاره به بازار بورس ادامه داد: دولت حتماً به بازار بورس توجه کند ما در کمیسیون اقتصادی در این باره تلاش می‌کنیم و باید به این بازار عمق ببخشیم و عرضه را در اولویت قرار دهیم به طوری که سرمایه گذاری به سمت تولید حرکت کند که به بخش تولید نیز در حوزه تأمین مالی کمک کنیم تا بتوانیم اشتغال پایدار و کنترل تورم را ایجاد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه با رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی درباره مسائل ارزی صحبت می‌شود.

قالیباف در پاسخ رئیس کمیسیون اقتصادی درباره تأخیر در تشکیل کمیسیون‌ها گفت: طبق آئین نامه کمیسیون‌ها به موقع تشکیل شد و تأخیر نداشته است و از یکشنبه نیز که کمیسیون اقتصادی تشکیل شده تا امروز سه جلسه برگزار کرده است.

کد خبر 430154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.