تصویب سند راهبردی مدیریت بحران

وزیر کشور گفت: سند راهبردی مدیریت بحران در نشست امروز ستاد مدیریت بحران تصویب شد که برای تصویب نهایی به زودی به شورای عالی مدیریت بحران ارجاع می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و طبق قانون جدید مدیریت بحران باید سند راهبردی این مدیریت را تدوین و تصویب کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۰ تا ۲۱ آئین نامه، برنامه و دستورالعمل اقدام برای همه حوادث و اتفاقات طبیعی و غیرطبیعی در این سند قید شده است، اضافه کرد: سند راهبردی مدیریت بحران امروز تصویب شد و برای تصویب نهایی به شورای عالی مدیریت بحران ارجاع خواهد داده شد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ۵ هدف عمده در سند دیده شده که جای آن واقعاً خالی بود زیر مجموعه هر هدف، راهبرد و زیرمجموعه هر راهبرد برنامه اقدام متناسب با موضوع و هر دستگاه لحاظ شده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه یکی از مهمترین کمیته‌های این سند کمیته آموزش، اطلاع رسانی و تبلیغ است، یادآور شد: قرار شد با پیش‌بینی، پیشگیری مدیران بحران را قبل در وقوع داشته باشیم که با تدوین مجموعه اقدامات می‌توانیم به اهداف برسیم.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر مورد بحث، شرایط ویژه تهران و مدیریت کلان‌شهر تهران است که وزیر کشور مسئول تهران است و قرار شد جانشینی آن به شهردار تهران داده شود و این موضوع حل و فصل شود.

کد خبر 429793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.