پیش‌نویس دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت نهایی شد

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت ورود موقت مواد اولیه در شرایط فعلی با هدف ایجاد ارزش افزوده و تولید صادراتی، از نهایی شدن خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری، با بیان اینکه پیش‌نویس دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت نهایی شده است، اظهار کرد: پیش‌نویس دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت در کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نهایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه این دستورالعمل در برگیرنده دغدغه‌های صادرکنندگان است، افزود: دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت پس از تأیید، جهت تصویب به کمیته ماده ۲ مستقر در بانک مرکزی ارسال خواهد شد.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی بازگشت ارز حاصل از صادرات از محل ورود موقت را شامل دو بخش صادرات از محل ورود موقت قبل از ۲۲ فروردین ۹۷ و بعد از تاریخ یاد شده ذکر و اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اندیشیده شده در اسرع وقت نسبت به رفع دغدغه‌های صادرکنندگان از محل ورود موقت اقدام شود.

کد خبر 429784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.