ترامپ: ایران و چین می خواهند بایدن پیروز شود

رئیس‌جمهور آمریکا در یک تجمع انتخاباتی بامداد یکشنبه (به وقت تهران) گفت آماده توافق سریع با ایران است.

به گزارش ایمنا، دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر «تالسا» در ایالت «اوکلاهاما» سخنرانی می‌کرد. این نخستین گردهمایی انتخاباتی او بعد از شیوع ویروس کرونا بود.

وی با مطرح کردن این ادعا که ایران و چین تمایل دارند که «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز شود، گفت: «آنها (ایران) منتظر هستند. ایران می‌خواهد توافق بسیار بدی انجام دهد. کری به ایران گفته است که منتظر باشید؛ زیرا اگر ترامپ (در انتخابات) شکست بخورد، شما صاحب آمریکا می‌شوید، اما من اهمیتی نمی‌دهم. به آنها گفتم که می‌توانند منتظر بمانند اما وقتی (در انتخابات) پیروز شوم، شما هزینه به مراتب بیشتری خواهید پرداخت.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین مدعی شد که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به ایران پول نقد داده است و در این خصوص گفت: «رئیس‌جمهور اوباما بابت هیچ چیز ۱۵۰ میلیارد دلار به آنها (ایران) داد.»

ترامپ علی‌رغم آمار بالای جان باختگان کووید -۱۹ (بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹) عملکرد خودش در مبارزه با این ویروس را «فوق‌العاده» توصیف کرد.

وی گفت: «ولی شما نمی‌شنوید که درباره کووید صحبت کنند. اگر بخواهیم دقیق‌ترش را بگوییم می‌شود کووید -۱۹. ولی این اسم، نسبت به وقتی که به آن ویروس چینی بگوییم کار چندانی با چین ندارد.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که او در ماه ژانویه جلوی ورود تمامی شهروندان چین به آمریکا را گرفته است. او گفت که این اقدام سریع‌تر از آن چیزی که دیگران آن را انجام می‌دادند انجام شده است. ترامپ گفت: «ما جان صدها هزار نفر را نجات دادیم، ولی آنها (مخالفان) هرگز به اینها اشاره نمی‌کنند.»

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش اعتراف کرد که برای پایین آوردن آمار مبتلایان به کرونا به افرادش گفته که کمتر از مردم تست بگیرند.

وی گفت: «گرفتن تست مثل شمشیر دو لبه است. وقتی شما بیشتر تست بگیرید مبتلایان بیشتری پیدا می‌کنید. به خاطر همین به افرادم گفتم: لطفاً کمتر تست بگیرید! ولی آنها تست می‌گیرند، تست می‌گیرند، طوری که نمی‌دانیم چه خبر است.»

منبع: فارس

کد خبر 429781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.