روش‌های سنتی پاسخگوی مقابله با مخلان نظم و امنیت نیست

فرمانده یگان ویژه ناجا گفت: کارکنان نیروی انتظامی و یگان ویژه باید دانش، مهارت و آموخته‌های خود را بازآموزی کنند زیرا دیگر با روش‌های سنتی امکان مقابله با مخلان نظم و امنیت وجود ندارد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسن کرمی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب خصوصاً شهید شاخص نیروی انتظامی سروان شهید رضا صیادی با بیان اینکه عمل به قوانین و رعایت نظم و انضباط نقش مهمی در انجام موفق مأموریت‌ها دارد، اظهار کرد: رعایت قوانین و دستورالعمل‌ها در سطح نیروهای مسلح به خصوص نیروی انتظامی که مستقیم با مردم در ارتباط است، باید مورد تاکید فرماندهان و رعایت آن توسط کارکنان قرار بگیرد، رعایت نظم و انضباط در نیروهای مسلح، ضرورتی انکارناپذیر است.

وی داشتن اقتدار، توانمندی، جدیت و شجاعت را از ویژگی‌های مهم در پیشبرد اهداف نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه برشمرد و افزود: توجه به امر آموزش از ارکان اصلی رسیدن به شرایط مطلوب برای حفظ و ارتقا میزان آمادگی کارکنان و پیشبرد اهداف سازمانی است، یگان ویژه به عنوان خط مقدم در ایجاد نظم و امنیت این مقوله را سرلوحه کارهای خود قرار داده است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، با قدردانی از اقدامات و عملکرد مناسب فرماندهان و کارکنان در مأموریت‌های اخیر، گفت: همانطور که شاهد هستیم شاخصه‌های امنیتی در کشور بهبود خوبی داشته، یگان‌های ویژه نسبت به سال‌های قبل در بسیاری از شاخص‌ها از رشد بالاتری در مقایسه با سایر رده‌ها برخوردار بوده است.

سردار کرمی، با اشاره به تأثیر آموزش در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی عنوان کرد: کارکنان نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه باید دانش، مهارت و آموخته‌های خود را بازآموزی کنند، دیگر با روش‌های سنتی امکان مقابله با مخلان نظم و امنیت وجود ندارد، دشمنان نظام با توجه به تحولات پیش آمده در سطح جهان خود را به روز کرده‌اند، بنابراین آموزش‌ها باید در سطح نیروهای مسلح به روز و کارآمدتر از قبل باشد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در ناجا به مقوله آموزش به عنوان یک ارزش نگریسته می‌شود، از جمله نتایج ملموس این روند نوین، بهبود عملکرد بر اساس استانداردهای پیش بینی شده و روزافزون سازمان و کارکنان است.

فرمانده پلیس ویژه کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) مبنی بر اینکه "نیروی انتظامی مظهر اقتدار ملی است" خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌های مهم اقتدار در یگان‌های ویژه، توانمندی است، نیروی انتظامی به خصوص یگان‌های ویژه در امر ارتقا سطح آموزش کارکنان قدم‌های رو به جلویی را برداشته است، عمل به این مهم منتهی به موفقیت در مأموریت‌ها خواهد شد.

وی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های اصلی در رسیدن به پلیس مقتدر با کارایی و بهره وری بالا، کسب مهارت در همین سه مؤلفه است، یگان‌های ویژه در این مباحث اقدامات تأثیرگذاری را انجام داده و با استفاده از اساتید مجرب بهترین آموزش‌های به روز و نوین را در این زمینه به کارگرفته است و آمادگی دارد تا این تجربیات را در اختیار سایر رده‌های نیروهای مسلح قرار دهد.

کد خبر 429778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.