قالیباف: کاری کنیم که مدارس و منازل ما به شبکه ملی متصل شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی تهران ۷۰ کیلومتر فیبر نوری داشت امروز دو هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور وجود دارد که این امر می‌تواند نشان دهد فضا برای توسعه وجود دارد ما امروز باید کاری کنیم که مدارس و منازل ما به شبکه ملی متصل باشند.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش وزیر ارتباطات گفت: اینترنت ملی یک نیاز عمومی و در شئونات مختلف زندگی است که امنیت ملی، عمومی، اجتماعی و اخلاقی درگرو این شبکه است.

وی افزود: همین شبکه ملی اطلاعات دارای یک سری از اشکالات است، نخستین اشکال آن عدم تناسب رشد ترافیک داخلی و خارجی است بیشترین بحث ترافیکی ما در خارج استفاده می‌شود که ما کنترلی نداریم و نیازمند آن هستیم که یک سیاست تعدیلی در این باب داشته باشیم که این در اختیار وزارتخانه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین بحث ترافیک برای مردم بسیار مهم است، امروز ارسال پیام بین دو شهروند این گونه است که ابتدا پیام به خارج از کشور می‌رود سپس به داخل باز می‌گردد.

قالیباف تصریح کرد: در خدمات پایه عمومی با مشکل مواجه هستیم، موتور جست و جو پیام‌رسان سیستم عامل امروز دچار مشکل است که وزارت ارتباطات باید توجه داشته باشد.

وی تاکید کرد: بحث صیانت در شبکه اینترنت ملی بسیار مهم است، کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها در معرض این فضای آلوده هستند که باید ما در تولید محتوا که طبعاً وظیفه وزارتخانه است و همچنین توسعه مسیرهای داخلی تلاش کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شما به خوبی می‌دانید که در این بخش لجام‌گسیختگی وجود دارد و باید سیاست‌گذاری صورت گیرد. به خوبی می‌دانیم هیچ کشور مشابهی در دنیا چه در شرق و چه در غرب نداریم که در حال حاضر اینگونه باشد.

قالیباف در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به ضعف سیستم موجود در فضای مجازی کشور گفت: زمانی تهران ۷۰ کیلومتر فیبر نوری داشت امروز دو هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور وجود دارد که این امر می‌تواند نشان دهد فضا برای توسعه وجود دارد ما امروز باید کاری کنیم که مدارس و منازل ما به شبکه ملی متصل باشند. ما آماده هستیم به هر گونه کمکی به شما داشته باشیم.

کد خبر 429773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.