حقوق بشر برای آمریکا ابزاری بیش نیست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ابعاد اعتراضات در آمریکا و اروپا گفت: اکنون برای همه دنیا معلوم شد، حقوق بشر برای آمریکا ابزاری بیش نیست.

به گزارش ایمنا، طبق اعلام اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه که با حضور رؤسای قوای مقننه و قضائیه برگزار شد، آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عظمت شخصیت امام راحل گفت: این روزها سالگرد ارتحال امام راحل (ره) را پشت سر گذاشتیم و همه ما و همه جهان اسلام، مدیون این شخصیت الهی و بزرگ هستیم. ایشان عزت و خودباوری را در به مردم ما برگرداندند و خصوصاً در ابعاد معنوی، توحید و نگاه توحیدی را در ملت ترویج کردند. همان حقیقتی که در قرآن کریم و در تعالیم انبیای بزرگ الهی موج می‌زند. کمتر فرمایشی از امام راحل وجود دارد که به این نگاه توحیدی نپرداخته باشند و همین نگاه توحیدی برای زندگی دنیایی ما و مسیر اخروی ما راه گشاست و با همین نگاه، امام راحل در برابر طاغوت‌های زمان ایستادند و فرمودند: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امیدواریم که همه ما رهروان صادق راه نورانی امام (ره) باشیم و همچنین در انجام تعالیمی که ایشان احیا کردند که همان تعالیم قرآنی و آموزه‌های انبیا و ائمه اطهار بود، کوشا باشیم. امام از ایستادگی در برابر طاغوت‌ها نمی‌هراسیدند و امروز بعد از چند دهه، ما همچنان ثمره این ایستادگی را در نظام جمهوری اسلامی مشاهده می‌کنیم.

آیت الله صادق آملی لاریجانی با تجلیل از ایستادگی ملت ایران، افزودند: ایستادگی در برابر طواغیت زمان و آن‌هایی که دائماً در این انتظار بودند که جمهوری اسلامی بعد از چند روز و چندماه به پایان برسد، امروز خودشان درگیر و گرفتار شده اند. امروز آمریکا و کشورهای اروپایی، در دشوارترین وضع هستند و ما می‌دانیم که جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا حرفی برای گفتن دارد، هم برای کشورهای اسلامی و امت‌های مسلمان و هم به لحاظ اقتدار نظامی و بعد سیاسی. امروز به حمدالله از همه جهات جمهوری اسلامی، در کمال اقتدار است و این نتیجه ایستادگی حضرت امام (ره) بود و البته موهبت بزرگ الهی دیگر هم، انتخاب مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام راحل بود و به حمدالله در طول سال‌های متمادی هم ایشان جز مسیر امام (ره) را طی نکرده اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری عزت جمهوری اسلامی را در هر حال حفظ کردند و در مقابل تهدید دشمنان انقلاب اسلامی، هیچ خوفی به دل راه نداده اند. در هر حال ما خداوند را شاکریم برای این نعمت بزرگ ولایت و امیدواریم که جمهوری اسلامی در پرتو این تعالیم به مسیر متعالی خویش ادامه دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موج اعتراضات مردمی در آمریکا گفت: در این روزها اعتراضات شدید مردمی علیه تبعیض نژادی و بی عدالتی سراسر آمریکا را در نوردیده و حتی به کشورهای اروپایی هم رسیده است. پیام‌های مهمی در این جریان مردمی که در آمریکا و در اروپا رخ داده است وجود دارد که نیاز به تحلیل‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی عمیقی دارد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به ابعاد اعتراضات در آمریکا و اروپا گفت: این اعتراض‌های مردمی به لحاظ کمی و کیفی، در آمریکا بی سابقه بوده است و امروز وضعیت خاصی در آن کشور حاکم است و از همه مهمتر این است که چهره واقعی و بی نقاب نظام سلطه آمریکا را در این وقایع آشکار کرده است. آمریکایی‌ها سالیان متمادی برای همه کشورها، نسخه حقوق بشری می‌نوشتند و دائماً القا می‌کردند که در برخی کشورها و از جمله در جمهوری اسلامی، حقوق بشر رعایت نمی‌شود و اکنون برای همه دنیا معلوم شد حقوق بشر برای آمریکا ابزاری بیش نیست.

وی افزود: امروز هیئت حاکمه آمریکا بدترین جنایت‌ها را علیه انسان‌های بیگناه مرتکب می‌شود و با این کار مردم خودشان را بیدار می‌کنند البته نظام سلطه گر آمریکا برای مظلومین ویتنام، فلسطین، سوریه و عراق و ایران و افغانستان و دیگر کشورهای منطقه، کاملاً شناخته شده است. چهره آمریکا امروز بی نقاب شده و برای خود آمریکایی‌ها هم آشکار شده که این‌ها چه جنایتکارهایی هستند و ما مطمئن هستیم که ظلم ظالمین ادامه نخواهد یافت و به امید روزی هستیم که ان شاء الله همان فروپاشی که آمریکایی‌ها برای شوروی سابق انتظار می‌کشیدند برای خود آمریکا هم رخ بدهد.

براساس این گزارش پس از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی ماده ۲۸ لایحه دائمی نمودن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، در دستور کار قرار گرفت.

در این نشست که رؤسای قوای مقننه و قضائیه و دبیر شورای نگهبان و رؤسای دستگاه‌های نظارتی مسئول حضور داشتند، مقرر گردید به منظور ایجاد هماهنگی برای کارآمد نمودن نظارت و ارتقا بهره وری و برای تقویت مدیریت کشور، شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی متشکل از: دیوان محاسبات کشور، کمیسیون اصل نود مجلس، دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، وزرات اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اطلاعات سپاه تشکیل گردد و هر دستگاه در حدود مقرر در قانون اساسی موظف به هماهنگی و همکاری در جهت مبارزه با فساد گردید، که کیفیت این همکاری‌ها در جلسه آتی مجمع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کد خبر 428144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.