پورمحمدی: اصفهان در اجرای طرح های حمل و نقل پیشتاز است

معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: حمایت از خط دوم قطار شهری اصفهان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و همچنین در بازدید از سالن اجلاس سران اصفهان و گفت و گو با شهرداری اصفهان مقرر شد با همکاری دولت و شهرداری این سالن به اتمام رسد.

به گزارش ایمنا، سید حمید پورمحمدی گلسفیدی شامگاه روز جمعه ۱۶ خردادماه، در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اصفهان با اشاره به مباحث مطرح شده بودجه‌ای از سوی مدیران استان با اشاره به بازدید از طرح‌های حمل و نقل اصفهان اظهار کرد: امروز از طرح‌های حمل و نقل اصفهان، رینگ‌های اطراف آن مثل آزاد راه شهید سردار سلیمانی، بازدید شد که نشان می‌داد اصفهان در این حوزه پیشتاز و شاداب در حال فعالیت و تکاپو است و از یک سو در روی زمین برای مواصلات جاده‌ای و از سوی دیگر در زیر زمین برای قطار شهری و برای توسعه خطوط ریلی اقدامات مؤثری در استان در حال اجرا و پیگیری است.

وی تصریح کرد: طی این بازدیدها بخش‌هایی که نیاز است سازمان برنامه و بودجه از آنها حمایت لازم را داشته باشد به ویژه بخش اول، دوم و سوم آزادراه شهید سردار سلیمانی بررسی شد تا به سرعت تمام شود و این سازمان قول داد از مراحل یک تا سه مشروط بر اتمام آن تا پایان خرداد ماه سال آینده حمایت مالی لازم را داشته باشد.

پورمحمدی ادامه داد: حمایت از خط دوم قطار شهری اصفهان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت و همچنین در بازدید از سالن اجلاس سران اصفهان و گفت و گو با شهرداری اصفهان مقرر شد با همکاری دولت و شهرداری این سالن به اتمام رسد.

وی اظهار کرد: قرار شد ۷۰۰ دستگاه اتوبوس اورهال (بازآماد) کامل در اختیار اصفهان قرار گیرد، ۱۰ هزار موتور سیکلت برقی برای رفع آلودگی جایگزین موتورهای سوخت فسیلی شوند و همچنین در خصوص جایگزینی تاکسی‌های فرسوده با خودروهای جدید توافقاتی صورت گرفت که با کمک شهرداری اصفهان به سرعت دنبال خواهد شد.

وی تصریح کرد: تلاش ما این است با رفع موانع استان اصفهان در جهت توسعه و ایفای نقش این استان در اقتصاد ملی و در عین حال در حوزه اشتغال و مقابله با بیکاری گام‌های لازم برداشته شود و قرار شد این جلسات به صورت فصلی در استان برگزار و مسائل استان و روند پیشرفت‌ها بررسی شود.

معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به حضور خود و مدیران سازمان برنامه و بودجه به اصفهان، افزود: این حضور به درخواست استاندار اصفهان و به منظور بازدید از اماکن حاشیه‌ای شهر، آشنایی با آسیب‌های اجتماعی استان، شنیدن دغدغه‌های مدیران و بررسی و یافتن راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات و همچنین توسعه آن برگزار شد.

وی اظهار کرد: طی دیروز و امروز بازدیدهای خوبی از بخش‌های مختلف اصفهان به ویژه در مناطق حاشیه‌ای که با آسیب‌های اجتماعی روبرو هستند و از نظر اقتصادی ضعیف‌تر یا در بافت فرسوده قرار دارند، و همچنین زنان سرپرست خانوار که نیاز به حمایت دارند، صورت گرفت.

پورمحمدی به بازدید از زندان مرکزی استان اشاره و تصریح کرد: در این بازدید با نگرانی‌های مسؤولان زندان آشنا شدیم و در خصوص حمایت‌هایی که در بخش‌هایی مثل حفاظت و سلامت زندان باید صورت گیرد و ضرورت جابجایی آن در دراز مدت بحث و گفت و گو شد و به تفاهم‌هایی دست یافتیم.

وی به بازدید از بخش‌های علمی و صنعتی و شرکت‌های دانش بنیان اصفهان اشاره کرد و گفت: این استان در این بخش‌ها همواره پیشتاز بوده است و لذا امروز پس از بازدیدهای صورت گرفته به منظور شناسایی موانع پیشرفت آنها و بررسی راهکارهای رفع این موانع و حمایت‌های لازم از این شرکت‌ها با شرکت‌های مؤثر تبادل نظر صورت گرفت.

دبیر شورای اقتصاد با اشاره به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در تولید احتیاجات داخلی کشور و جلوگیری از خروج ارز، تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان نقش مهمی در مقابله با تحریم‌ها و تولید لوازم و دستگاه‌های مورد نیاز دارند.

وی تاکید کرد: برغم اینکه برخی دستگاه‌ها علاقه‌مند هستند که نیازهای خود را از خارج تأمین کنند، وقتی شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند این نیازمندی‌ها را برطرف کنند، نباید اجازه دهیم ارز از کشور خارج شود که نمود آن در قابلیت‌های شرکت‌های دانش بنیان اصفهان مشهود بود و این همان ضرورتی است که بزرگان کشور در خصوص شرکت‌های دانش بنیان مطرح می‌کنند.

وی گفت: وقتی گمرک نیازمندی خود را در خصوص داشتن ۵۶ دستگاه ایکس ری مطرح می‌کند، یک شرکت دانش بنیان از استان اصفهان اعلام می‌کند ما می‌توانیم این نیازمندی را برطرف کنیم یا وقتی وزیر کشاورزی تأمین خوراک ماهیان در قفس سردابی و بچه ماهی را از نیازمندی‌های خود اعلام می‌کند یکی دیگر از شرکت‌های دانش بنیان اصفهان برای رفع این مشکل اعلام آمادگی می‌کند.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف مهم ارائه قابلیت شرکت‌های دانش بنیان به سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و تبدیل تهدید تحریم به فرصت و ارتقای فناوری است.

کد خبر 427301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  6 0
  متاسفانه چندسالی هست نگاه ویژه به اصفهان نمیشه و همه ی ظرفیتها و نگاه ها و ساختو سازها رفته به سوی تهران و اونجا صرف میشه با اینکه اصفهان ظرفیت های بسیار پر توانی داره واسه پیشرفت عمرانی و علمی کشور باید کشور رو از تک قطبی بیرون بیاریم و ایجاد چند قطبی از شمال تا جنوبو مرکزو غربو شرق که مرکز کشور داراری اهمیت های فراوانی برای توسعه و پیشرفت باید داشته باشد به امید روزی که اصفهان قطب توانمند در برابر تک قطبی تهران باشد
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  4 0
  پرچم اصفهان همیشه بالاست اینجا اصفهان است هرچند خیلیا چشم ندارند و می‌خواند اینجا رو عقب بندازند ولی ما عقب نمی‌کشیم ومقاومت میکنیم
 • جواد IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
  2 0
  اینجا اصفهونه نصف جهونه صفا هرچی اصفانیه