خودکفایی شهرداری ساری در سنجش کیفیت بتن

مدیر آزمایشگاه خاک و مکانیک شهرداری ساری گفت: در حال حاضر تمامی آزمایش‌های فنی مورد نیاز پروژه‌های در حال انجام فاز سوم ابن شهر آشوب، فاز دوم بوستان ملل و پروژه پل تا پل با استفاده از توان سازمانی و کارشناسان مجرب این آزمایشگاه انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا، امیرحسین داداشی با بیان اینکه شهرداری ساری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را با هدف کنترل مصالح ساختمانی در سال ۹۴ با تجهیزات پیشرفته ایجاد کرده است، اظهار کرد: در سال ۹۶ با آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد استان مازندران در زمینه‌های بتن، آسفالت، قیر و همچنین اخذ ایزو ۱۷۰۲۵ قرارداد منعقد شد.

وی افزود: در این آزمایشگاه علاوه بر ساخت و سازهای طرح‌های عمرانی شهرداری بَتن و دیگر مصالح ساختمانی به ویژه آسفالت و قیر نیز تحت کنترل قرار می‌گیرد.

مدیر آزمایشگاه خاک و مکانیک شهرداری ساری با یادآوری اینکه بیش از ۹۵ درصد پروژه‌های شهری، تحت کنترل و نظارت این واحد است، ادامه داد: این آزمایشگاه علاوه بر تأمین نیاز درون سازمانی و انجام امورات شهرداری ساری با کارفرمایان بخش خصوصی هم قرارداد منعقد می‌کند.

داداشی حوزه عملیاتی این آزمایشگاه را تست بتن، قیر و آسفالت برشمرد و ادامه داد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرداری بر کیفیت بتن در ساخت و ساز ساختمان‌های دارای پروانه ساختمانی نظارت مستمر دارد.

وی با بیان اینکه آزمایشات قیر و آسفالت از پروژه‌های سطح شهر به صورت شبانه روزی انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر تمامی آزمایش‌های فنی مورد نیاز پروژه‌های در حال انجام فاز سوم ابن شهر آشوب، فاز دوم بوستان ملل و پروژه پل تا پل با استفاده از توان سازمانی و کارشناسان مجرب این آزمایشگاه انجام می‌شود.

مدیر آزمایشگاه خاک و مکانیک شهرداری ساری اضافه کرد: در حال حاضر واحد بازرگانی و بازاریابی این آزمایشگاه در حال گسترش عقد قرارداد با کارفرمایان بخش خصوصی و پیمانکاران است تا از توان و ظرفیت درون سازمانی بنا بر تاکید عباس رجبی شهردار ساری بیشتر بهره‌مند شود.

داداشی گفت: این آزمایشگاه در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک همکاری موثرتری با موسساتی نظیر مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران داشته باشد.

وی به همکاری دو جانبه این آزمایشگاه با اداره کل استاندارد استان مازندران اشاره کرد و افزود: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرداری ساری در زمینه برگزاری آزمون و صدور نتایج مربوط به نمونه برداری نیز اقدامات مؤثری انجام داده است.

مدیر آزمایشگاه خاک و مکانیک شهرداری ساری با بیان اینکه این مجموعه در تعامل مستقیم با معاونت فنی و عمرانی زیر نظر سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل با نگاه کارشناسی و علمی اقدامات قابل توجه‌ای داشته است به تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده این آزمایشگاه با شرکت matest کشور ایتالیا اشاره کرد و گفت:کلاس و کارگاه‌های آموزشی به تناوب برای ناظرین شهرداری مناطق و سازمان‌های تابعه این شهرداری برگزار می‌شود.

کد خبر 426851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.