۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان پرداخت شده است

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پرداخت هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات و سه هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان توسط این بنیاد خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا تابش، در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری احداث ١٥٠٠ واحد مسکونی مددجویان، گفت: بنیاد مسکن به عنوان متولی بازسازی مناطق حادثه دیده در سال ۹۸، تا پایان سال در ۲۳ استانی و ۱۰ منطقه که درگیر سیل شدند، کار خود را آغاز کرد. همچنین از دیگر اقداماتی که بنیاد در سال گذشته تاکنون در دستورکار قرار داده است، تکمیل واحدهای مسکونی زلزله زده از زلزله تیر ۹۸ مسجدسلیمان، زلزله آبان ۹۸ منطقه میانه و سراب، و سیل دی ماه ۹۸ در سیستان و بلوچستان بوده که کارهای بازسازی در این مناطق در حال انجام است.

وی افزود: بازسازی ۱۰۸ هزار واحد احداثی و ۹۱ هزار واحد تعمیری با اعتباری بالغ بر هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و سه هزار میلیارد تومان بلاعوض انجام شده و در حال انجام است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: در مجموع تعمیرات ۸۷ هزار واحد سیل زده ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده است و از ۶۳ هزار واحد احداثی سیل زده ۵۲ هزار واحد سفت کاری شده و ۴۰ هزار واحد به مردم تحویل شده است. همچنین همه ۶۳ هزار واحد احداثی به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند و با تمامی آنها برای پرداخت تسهیلات قرارداد بسته شده است.

تابش افزود: بحران کرونا، احداث واحدهای مسکونی را اندکی با تأخیر مواجه کرد که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهبود شرایط با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پیش‌بینی می‌شود احداث تمامی واحدهای مسکونی سیل زده حداکثر تا دو ماه دیگر به پایان برسد.

وی درباره استان خوزستان و بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده آن، گفت: در استان خوزستان ۵۶۰۰ واحد احداثی و ۱۶ هزار واحد تعمیراتی شناسایی شد که تعمیرات آن به اتمام رسیده است و تمامی واحدهای احداثی نیز برای عقد قرارداد به بانک معرفی شدند. همچنین احداث و بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده مهر ۹۹ پایان می‌یابد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: احداث ۱۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان به غیر از ۲۰ هزار واحدی است که مقرر است در مناطق روستایی و شهرهای کوچک با همکاری بهزیستی و قرارگاه خاتم‌الانبیاء احداث شود.

تابش ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برنامه‌ریزی کرده است تا برای احداث واحدهای مسکونی مددجویان ۵۰ میلیارد تومان هزینه کند که در تفاهم‌نامه‌ای دیگر در روزهای آتی این توافق به شکل سند در خواهد آمد. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زمین ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان دهک یک تا ۳ را متقبل می‌شود.

کد خبر 426581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.