ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در نخستین روزهای شیوع ویروس، فرایندهای بیمه‌ای را تا حد امکان از حضوری به الکترونیک تغییر دادیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در اینستاگرام با انتشار یک پست نوشت:

" ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: در نخستین روزهای شیوع ویروس، فرایندهای بیمه‌ای را تا حد امکان از حضوری به الکترونیک تغییر دادیم. در حال حاضر دریافت شناسه و پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است و بیمه‌شدگان نیازی به مراجعه حضوری ندارند. همچنین با ایجاد مهلت دوماهه برای بیمه‌شدگانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا موفق نشده بودند حق بیمه خود را در موعد مقرر پرداخت کنند، تلاش کردیم به اعضای خود برای عبور راحت‌تر از این شرایط کمک کنیم. یکی از اصلی‌ترین اقدامات صندوق، راه‌اندازی کمپین روستای بدون کرونا به عنوان کانال ویژه‌ای برای ارتباط با جمعیت تحت پوشش صندوق در دوران شیوع ویروس بود.

در این طرح علاوه بر ارسال محتواهای آموزشی، از جمعیت تحت پوشش صندوق خواسته شد تا در صورتی که از شیوع ویروس آسیب دیده‌اند، به ما اطلاع دهند. در نظر داریم بر اساس مقررات صندوق، برای خانوارهایی که درگیر این بیماری شده‌اند، در چارچوب مقررات و ضوابط صندوق حمایت‌هایی در نظر بگیریم که پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران، ازجمله این حمایت‌ها است."

کد خبر 426562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.