تعطیلی آشپزخانه و آبدارخانه ادارات برای مقابله با کرونا

معاون سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: به منظور ارتقای سطح بهداشتی محل کار کارمندان، تمامی سازمان‌ها موظف هستند تا فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌ها را تعطیل کنند و از پذیرایی در اتاق‌ها و جلسات خودداری کنند.

به گزارش ایمنا، علاءالدین رفیع زاده گفت: با توجه به مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا و تغییر ساعات کاری کارکنان، سازمان استخدامی کشور در بخشنامه‌ای تذکرات و موارد لازم را به سازمان‌های مختلف ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به بندهای این بخشنامه، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و مدیران و کارکنان موظف هستند که در انجام فعالیت‌ها و خدماتی که به مردم ارائه می‌دهند موازین بهداشتی ستاد کرونا را رعایت کنند و در عین حال خدمات ضروری و عمومی را بدون ایجاد وقفه ارائه کنند.

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: تصمیم گرفته شده است که تمامی کارکنان دولت در تهران و شهرستان‌ها از روز شنبه (۱۰ خرداد) از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ در محل کار حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: هرگونه تغییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی اعم از ملی و استانی باید با نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شود.

علاءالدین رفیع زاده تاکید کرد: به منظور ارتقای سطح بهداشتی محل کار کارمندان، تمامی سازمان‌ها موظف هستند تا فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌ها را تعطیل کنند و از پذیرایی در اتاق‌ها و جلسات خودداری کنند.

وی افزود: کارکنان دستگاه‌های مختلف می‌توانند با استفاده از لوازم شخصی فقط نسبت به سرو چای در محل کار اقدام کنند.

معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به مصوبه هیأت وزیران (سال ۸۹) در رابطه با دورکاری کارمندان دولت، اظهار کرد: این مصوبه چهارچوب‌هایی را برای دورکاری مشخص کرده است و ما در بخشنامه جدید تاکید کردیم که دستگاه‌های اجرایی صرفاً در صورتی می‌توانند کارمندان را دور کار کنند که زیرساخت‌های لازم را تأمین کرده باشند.

وی ادامه داد: بهتر است که خدمات مختلف دستگاه‌های اجرایی به صورت الکترونیک به مردم ارائه شوند.

منبع: تسنیم

کد خبر 426064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.