لاریجانی: شاهد همصدایی نمایندگان در تقویت بنیه دفاعی کشور بودیم

رئیس مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در حمایت و تقویت بنیه دفاعی کشور همصدا بودند، گفت: تقویت بنیه دفاعی مسئله‌ای اساسی است و تأثیر مستقیم در آرامش جامعه دارد.

به گزارش ایمنا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه ۶ خردادماه) با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی سردار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر موسوی فرمانده کل ارتش، سردار سرلشگر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشگر رحیم صفوی دستیار فرمانده کل قوا، سردار سرتیپ قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به اینکه نیروهای مسلح و بنیه دفاعی کشور رکن مهم نظام و انقلاب محسوب می‌شوند، گفت: این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار بوده و حتی بهبود شرایط اقتصادی نیازمند امنیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی و انتظامی کشورمان تأمین کننده امنیت جامعه هستند و از این رو مردم و اقتصاد می‌توانند در آرامش فعالیت کنند، اظهار کرد: بنابراین تقویت بنیه دفاعی مسئله‌ای اساسی است و تأثیر مستقیم در آرامش جامعه دارد.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد در شرایطی که آمریکایی‌ها قصد تنش آفرینی در منطقه را داشتند، نیروهای مسلح کشورمان با مجاهدت، تلاش و شجاعت توانستند امنیت ایران را حفظ کنند؛ در این بین باید از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد که نقش بسزایی در این راستا ایفا کرد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه در حوزه حمایت و تقویت بینه دفاعی کشورمان در بین نمایندگان همصدایی وجود داشت، گفت: به عنوان مثال در سال گذشته ۲ مرتبه قوانینی در عرصه تقویت بنیه نیروی قدس تصویب شد؛ ابتدا زمانی که آمریکایی‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست اعلام کردند و دوم زمانی که حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: نمایندگان زمانی که سپاه از سوی آمریکا به تروریسم متهم شد، یکپارچه لباس سپاه پوشیدند تا بگویند اگر قرار است زخمی به سپاه زده شود، همه آنها سپاهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان از قوانین مصوب مجلس در رابطه با نیروی انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج نتیجه گرفت، فهم مشترکی میان نمایندگان نسبت به بنیه دفاعی کشور وجود داشته است.

سردار باقری در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات لاریجانی در مجلس شورای اسلامی، گفت: دوران مسئولیت آقای لاریجانی در مجلس همزمان با دورانی حساس و تعیین کننده در تاریخ نظام اسلامی مان بود که فراز و نشیب‌های فراوانی را در صحنه بین الملل و منطقه شاهد بودیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: خوشخبتانه با مدیریت مناسب آقای لاریجانی توانستیم در شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمن، گام‌های بزرگی برای امنیت و عرصه دفاعی کشور برداریم.

وی با اشاره به اینکه بدون شک برای تقویت بنیه دفاعی نیاز به همراهی مجلس شورای اسلامی است، ادامه داد: بر این اساس توانستیم در تدوین قوانین مرتبط با نیروهای مسلح و بنیه دفاعی از کمک مجلس برخوردار شویم که این موضوع نیز با توجه دکتر لاریجانی همراه بود.

باقری اظهار داشت: قطعاً قدرت دفاعی کشور در شرایط کنونی با سال‌های گذشته قابل قیاس نیست و در بازدارندگی در برابر تهدیدها مسیر رو به رشدی را طی کرده ایم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در این بین برای منتخبان ملت در مجلس یازدهم آرزوی توفیق داشته و امیدواریم با همراهی نمایندگان مسیر رشد و ارتقا کشور خصوصاً در حوزه دفاعی طی شود.

همچنین امیر سرلشگر موسوی فرمانده کل ارتش از حمایت‌های لاریجانی نسبت به ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

سردار رحیم صفوی دستیار فرمانده کل قوا نیز در این نشست اظهار داشت: لاریجانی فردی فهیم، صاحبنظر و خدوم برای نظام است که دوران سخت گذشته چه در صداوسیما، دبیری شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی تأثیرگذاری بسیار مثبت و درخشانی داشته است.

همچنین سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی از همراهی لاریجانی در حمایت‌های قانونی و بودجه‌ای قدردانی کرد.

سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: آقای لاریجانی دوستی بسیار نزدیکی با شهید سردار سلیمانی داشت و همیشه در شرایط گوناگون بهترین مشاور برای سردار سلیمانی بود و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کارها تکیه زیادی به آقای لاریجانی داشت و علاقه فراوانی به هم داشتند؛ من سال‌ها شاهد بودم که سردار سلیمانی مدام با ایشان رفت و آمد داشت و از ایشان مشورت می‌گرفت.

سردار سلامی نیز در این دیدار گفت: دکتر لاریجانی که از ماست و ما افتخار می‌کنیم که ایشان سپاهی هستند و همیشه در خدمت نظام بوده و هستند؛ کمک‌های ایشان به بخش‌های مختلف سپاه فرصت مهمی برای ما بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدار با اهدا لوح و هدیه از خدمات ۱۲ ساله لاریجانی در مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.

کد خبر 425669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.