روحانی: همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

رییس جمهور گفت: همه کارمندان با رعایت مسائل بهداشتی (شنبه) دهم خردادماه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ به سرکار خود حاضر می‌شوند و سازمان اداری استخدامی این دستورالعمل و نکات ریز بهداشتی را ابلاغ می‌کند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح این مراحل سه‌گانه گفت که اعلام دقیق بیماری و بسیج همه کشور برای مقابله با این بیماری، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع آن با طرح فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی‌های تدریجی و پلکانی کسب و کارها، سه مرحله‌ای بود که تقریباً به جز در برخی مناطق، از آن مراحل عبور کرده‌ایم.

وی در این جلسه با تاکید بر اینکه ویروس کرونا ویروسی نوپدید و عالم گیراست و دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان تا رسیدن به نقطه‌ای اطمینان بخش، رعایت شوند، اظهار کرد: امیدواریم به تدریج و با سرعت همه کشور را به مرحله چهارم مهار کرونا برسانیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "عده‌ای دنبال هراس افکنی هستند و این را نباید بپذیریم"، تاکید کرد: مراقبت‌ها و احتیاط‌های بهداشتی کاملاً باید رعایت شوند اما برخی می‌خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کرده و یا اینگونه القا کنند که وضعیت غیرقابل بازگشت است، در صورتی که چنین نیست.

روحانی همچنین با تشریح مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: اماکن و صحن حرم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می‌یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی‌ها تکمیل و در جلسه شنبه آتی درباره آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

وی اظهار کرد: از هفته آتی یعنی از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل‌ها از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ و ۳۰ در محل کار خود حضور خواهند یافت.

رئیس جمهور همچنین گفت: چارچوب "شهید خدمت" مشخص و ابلاغ خواهد شد.

روحانی بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به جزئیات تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت از روند مبارزه با کرونا گفت: در چارچوب این گزارش، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلاء، نزولی است، دوران بستری هم به تدریج نزولی شده و فعالیت وزارت بهداشت برای کشف موارد ابتلاء بیشتر شده، اما نکته هشدار دهنده این است که مرگ و میرها شامل افرادی شده که بیماری‌های زمینه‌ای مانند قلبی و عروقی و دیابت داشته‌اند.

رئیس جمهور افزود: ۸۸ درصد افرادی که در این کشور به خاطر کرونا فوت کرده‌اند آنهایی بوده‌اند که یک یا چند بیماری زمینه‌ای داشته‌اند.

روحانی در ابتدای سخنان خود نیز با گرامیداشت سوم خرداد ۶۱؛ سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد روزی مهم در تاریخ ملی و دفاع مقدس است و در این روز به یک توطئه عظیم استکبار جهانی علیه ملت ایران پایان داده شد.

متن کامل سخنان رئیس جمهور متعاقبا منتشر خواهد شد.

کد خبر 425240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.