آمار روزانه مسافران مترو پایتخت از ۸۰۰ هزار نفر عبور کرد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: حجم تردد مسافر این ناوگان روزانه رو به افزایش است و تعداد مسافران روزانه مترو هم اکنون از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

به گزارش ایمنا، فرنوش نوبخت اظهار کرد: پس از تعطیلات نوروزی و پس از فعالیت دوسوم از کارمندان و همچنین بازگشایی اصناف میزان مسافران از نیمه دوم اردیبهشت حدود ۴۰ درصد افزایش یافت.

به گفته وی، در نیمه دوم فروردین میزان مسافران روزانه از حدود ۱۰۰ هزار نفر به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر نیز این روند افزایش داشته و در حال حاضر میزان روزانه مسافران مترو از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح ترافیک قطعاً شاهد افزایش مسافران مترو خواهیم بود گفت: این ناوگان با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به شهروندان است و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این خدمات در حال انجام است.

به گفته وی، هم اکنون در ۱۲۷ ایستگاه مترو تهران و حومه عرضه ماسک ارزان قیمت در دستور کار قرار دارد و همچنین ضدعفونی کردن واگن‌های مترو نیز طبق برنامه و به صورت منظم در حال انجام است.

نرخ جدید بلیت‌های مترو اعمال شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اعمال قیمت‌های جدید بلیت مترو خبر داد و گفت: این افزایش قیمت از روز گذشته (پنجشنبه) اجرا شد.

وی ادامه داد: قیمت بلیت تک سفره از یک هزار و ۲۰۰ به یک هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت که البته این بلیت مخصوص استفاده در تمامی خطوط مترو تهران به جز ایستگاه‌های هشتگرد، حومه‌ای و فرودگاه امام خمینی (ره) است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با تاکید بر اینکه مانند سنوات گذشته استفاده از کارت بلیت‌های مبلغ دار به منظور تشویق مسافران جهت استفاده از تخفیف، متناسب با مسافت طی شده اعمال می‌شود گفت: در صورت استفاده از این کارت‌ها حداکثر تا ۵۰ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره داخل شهر برای مسافران داخل شهری و حداکثر تا ۲۵ درصد تخفیف نسبت به بلیت تک سفره حومه برای مسافران حومه تعیین شده است.

به گفته نوبخت، در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ دار، کمترین بهای کارت بلیت مبلغ دار از اعتبار کارت افراد کسر می‌شود و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده مابه التفاوت مبلغ سفر از اعتبارکارت ایشان کسر می‌شود و در صورتی که دارندگان کارت بلیت مبلغ دار در هنگام خروج، بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند مابه‌التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار، از اعتبار کارت ایشان کسر می‌گردد.

وی تاکید کرد: مسافرانی که قبلاً بلیت‌های تک سفره کاغذی خریداری کرده بودند تا یک هفته فرصت دارند از همان بلیت‌های قدیمی در شبکه مترو استفاده کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 425133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.