آخرین آمار ابتلاء و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۳۰ اردیبهشت

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا ، بهبود یافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیانوش جهانپور در نشست خبری خود که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۱۱۱ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد، مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از بین افراد مبتلا به کووید ۱۹، دو هزار و ۶۹۸ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری و در وضعیت بحرانی هستند، افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۶۲ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا هفت هزار و ۱۱۹ نفر جان باخته‌اند.

وی ادامه داد: تعداد افرادی که تست کرونا ویروس آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده، از میان ۷۱۶ هزار ۱۷۶ تست انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

جهانپور با بیان اینکه از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۴۲۴ مورد در موارد بیمارستانی و یک هزار و ۶۸۷ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است، ادامه داد: باید توجه داشت که وضعیت در خوزستان همچنان قرمز است و ۲۵ درصد موارد شناسایی شده بستری و سرپایی را به خود اختصاص داده اما اعمال محدودیت‌ها طی روزهای آینده وضعیت بهتری خواهد داشت، همچنین استان‌های لرستان، خراسان شمالی، کرمان، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

کد خبر 424643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.