سقوط چند اصله درخت بر اثر طوفان عصر امروز در اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن هشدار درباره ناپایداری های جوی در ۲۴ ساعت آینده، از آماده باش نیروهای این ستاد برای پیشگیری از خسارات احتمالی حوادث جوی خبر داد.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: براساس گزارشات اولیه وزش باد شدید عصر امروز در اصفهان سبب سقوط چند اصله درخت شده است که فردا جمع بندی خسارات حوادث جوی استان اعلام می‌شود.

وی با بیان این مطلب از ادامه ناپایداری‌های جوی تا پایان روز سه شنبه خبر داد و افزود: این ناپایداری‌ها با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به نسبت شدید موقت و تگرگ همراه است که از امشب در مناطق غرب و شمال غرب و به تدریج روز سه شنبه در مناطق شمال، شرق، شمال شرق و مناطق مرکزی استان اصفهان به جاری شدن رواناب، وقوع توفان محلی با گرد و خاک منجر می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: جلوگیری از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، محافظت از مزارع و باغات سازه‌های گلخانه‌ای، تابلوها و داربستها در برابر باد شدید و لایروبی کانال‌ها و زهکش مزارع و باغات و خودداری از تردد و توقف دام‌ها درحاشیه رودخانه‌های فصلی، دره‌ها وشیب کوه‌ها از جمله اقدامات مدیریت بحران برای مقابله با حوادث جوی خواهد بود.

شیشه فروش با بیان اینکه استحکام بخشی تابلوها، داربست‌ها و سقف‌های کاذب در برابر وزش باد ضروری است، اضافه کرد: شهروندان از قرار گرفتن و پارک خودروها در نزدیکی درختان فرسوده خودداری و اصول بهداشتی در برابر گرد و غبار را با در خانه ماندن واستفاده از ماسک به ویژه برای گروه‌های سنی حساس رعایت کنند.

کد خبر 424496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.