۲۳۱ تُن چوب و زغال قاچاق در اصفهان توقیف و ۱۰ متخلف دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از توقیف ۲۳۱ تُن قاچاق چوب و زغال بلوط و دستگیری ۱۰ متخلف در این استان از ابتدای امسال خبر داد.

سرهنگ علیرضا طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: ۲۲۰ تُن چوب و ۱۱ تُن زغال بلوط در دو ماهه نخست امسال در استان اصفهان توقیف و ۱۰ متخلف نیز دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین چوب قاچاق در شهرستان‌های نجف آباد، فلاورجان، لنجان و به ویژه خمینی شهر توقیف شده است، افزود: محموله‌های قاچاق با خودروهای سواری از استان‌های زاگرسی مجاور به اصفهان وارد می‌شود که با توجه به اقدامات پیشگیرانه و عملیات سنگین یگان حفاظت منابع طبیعی موارد قاچاق بسیار کم شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: یک مورد محموله قاچاق کرفس کوهی از مراتع استان نیز در دو ماهه اخیر توقیف شد.

سرهنگ طاهری تاکید کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی در راستای حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی و محیط زیست با متخلفان قاچاق چوب و گیاهان بدون اغماض برخورد می‌کند.

جنگل‌های استان اصفهان با وسعت ۶۵ هزار هکتار بطور عمده در دو شهرستان فریدونشهر و سمیرم قرار دارد و تاکنون ۳۵ گونه درختی در عرصه‌های جنگلی این استان شناسایی شده است.
استان اصفهان با مساحت ۱۰.۷ میلیون هکتار، دارای ۹.۸ میلیون هکتار عرصه‌های طبیعی و ملی است که از این میزان نزدیک به چهار درصد جنگل، ۶۴ درصد مرتع با مساحت ۶ میلیون هکتار و ۳۲ درصد" سه میلیون هکتار" عرصه‌های بیابانی است.
کد خبر 424386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.