مگاپروژه گاوداری شهرستان شیروان کلنگ زنی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعیدر آئین کلنگ زنی گاوداری شیروان، گفت: قصد داریم تا با کمک دیگر نهادها ۹ میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم. به همین منظور مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در آئین کلنگ زنی بزرگترین گاوداری شمال شرق کشور در شهرستان شیروان که به شکل ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به سرانه پایین مصرف شیر در ایران که بین حدود ۹۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم است، باید برای جلوگیری از بیماری‌ها، هزینه‌های درمانی آتی و همچنین ایجاد عدالت، قدم‌های مؤثری در این مسیر برداشت.

وی با اشاره به برنامه مجموعه‌های دامداری شستا برای افزایش تولید شیر تصریح کرد: قصد داریم تا با کمک دیگر نهادها ۹ میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم. به همین منظور مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفاف‌ترین سرمایه گذاری‌های اقتصادی در حوزه‌های بورسی است که شستا با حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جدید وارد آن شده است و بیش از دو میلیون نفر سهام دار این مجموعه بزرگ اقتصادی هستند.

افزایش سهم اشتغال روستایی به ۲۵ درصد

شریعتمداری همچنین با بیان اینکه حدود پنج هزار میلیارد تومان منابع از طرف صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است، اظهار کرد: در صورتی که کسانی در مجموعه اقتصاد کشور بیکار شوند، می‌توانند از این منابع نیز استفاده کنند تا مشکلات خود را حل کنند. در حوزه‌های دیگری مانند به تعویق انداختن بدهی‌های بانکی یا حق بیمه‌های تأمین اجتماعی و مالیاتی نیز دولت تلاش کرد تسهیلاتی را ایجاد کند.

وی با اشاره به طرح اعطای وام اشتغال مولد و پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال در نقاط محروم و همه روستاهای کشور اظهار کرد: سهم اشتغال روستایی از کل سبد اشتغال کشور از سه درصد به حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد این طرح در سطح کشور موفق بوده است.

کد خبر 424183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.