شهرداری سنندج مسابقه قرآنی برگزار می‌کند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار سنندج گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه قرآنی (ترتیل خوانی) با مشارکت کانون فرهنگی و هنری کنعان و خانه قرآن انوارالرحمه برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، سرکوت نجفی اظهار کرد: سال گذشته در ایام ماه مبارک رمضان جز خوانی قرآن با مشارکت شهروندان در نگارخانه برگزار می‌شد که امسال متأسفانه بواسطه شیوع ویروس کرونا این برنامه لغو شد.

وی افزود: با همکاری کانون فرهنگی و هنری کنعان و خانه قرآن انوارالرحمه مسابقه قرآنی (ترتیل خوانی) ویژه برادران و خواهران و در دو رده سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار سنندج ادامه داد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌تواند آیات ۱۸۳ تا ۱۸۵ سوره مبارکه بقره را در قالب فایل تصویری به مدت دو دقیقه و ۳۰ ثانیه ضبط کنند و همراه با مشخصات کامل به شماره تماس ۰۹۱۸۹۸۲۰۴۶۰ ارسال کنند.

نجفی یادآور شد: شهروندان تا پایان ماه مبارک رمضان فرصت دارند تا در این مسابقه قرآنی شرکت کنند و در پایان پس از ارزیابی و داوری به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

وی عنوان کرد: در راستای تقویت روحیه همدلی و حفظ انسجام بنیان خانواده در ایام شیوع ویروس کرونا که اعضای خانواده بیشتر در کنار هم بودند این شهرداری با همکاری انجمن موسیقی ایران شاخه کردستان نسبت به برگزاری جشنواره موسیقی خانوادگی، سنندج شهر خلاق موسیقی اقدام کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار سنندج گفت: این جشنواره در راستای انجام فعالیت هنری خانواده‌ها در کنار هم و همچنین قطع نشدن ارتباط شهروندان با اهداف شهر خلاق به صورت دوره‌ای هر دو هفته یک بار انجام خواهد شد.

نجفی اظهار کرد: در هر دوره با مشارکت صاحبنظران محورهای جشنواره انتخاب خواهد شد و با توجه به اینکه دوره دوم مصادف شد با ماه مبارک رمضان از محورهای دینی و آئینی بهره گرفتیم.

وی افزود: خوشبختانه اولین دوره این جشنواره با استقبال خوب شهروندان رو به رو شد که پس از داوری صورت گرفته اسامی منتخبان اعلام شد و به زودی از آنها تجلیل خواهد شد.

کد خبر 423085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.