"سفیدی مرگبار" نوشته خالق "هری پاتر" به بازار آمد

چهارمین اثر "جی کی رولینگ" که در سبک پلیسی نوشته شده به فارسی ترجمه و راهی بازار شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، "جی کی رولینگ" و یا نام مستعار او یعنی "رابرت گالبریث" برای بسیاری از علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی، پلیسی و تخیلی آشنا است. کسی که با مجموعه داستان پرطرفدار "هری‌پاتر" به شهرت جهانی رسید.

آخرین اثر ترجمه شده از او یعنی "سفیدی مرگبار" ادامه مجموعه "کورمون استریک" است. استریک یک کارآگاه خصوصی، بازپرس سابق بخش تحقیقات ویژهٔ پلیس سلطنتی ارتش و پسر نامشروع یک ستاره مشهور راک است که طی یک بمب‌گذاری در افغانستان یکی از پاهایش را از دست داده و ورشکسته و بی‌پول شده است. در این بین نماینده حقوقی پدرش درخواست استرداد وامی را دارد که "استرایک" برای باز کردن دفترش از او گرفته بود.

"آوای فاخته"، "کرم ابریشم" و "ردپای شیطان" آثار قبلی است که درباره این سرباز کهنه‌کار زخم خورده منتشر شد و حالا "سفیدی مرگبار" چهارمین اثر از این مجموعه است که ویدا اسلامیه آن را به فارسی ترجمه کرده است.

کتاب‌سرای تندیس در توضیح کتاب "سفیدی مرگبار" نوشته است:

با مراجعه جوان روان‌پریشی به نام بیلی به دفتر کورمورن استرایک، برای تقاضای کمک در زمینه بازرسی جنایتی که گمان می‌کند در کودکی شاهدش بوده است، آرامش ذهنی استرایک بر هم می‌ریزد. اگرچه بیلی آشکارا مبتلا به بیماری روانی است و نمی‌تواند جزئیات عینی چندانی را به یاد بیاورد، صمیمیت انکارناپذیری در شخصیتش و ماجرایی که بازگو می‌کند، وجود دارد. اما پیش از آنکه استرایک بتواند پرسش‌های بیش‌تری مطرح کند، بیلی با هراسی ناگهانی پا به فرار می‌گذارد.

استرایک و رابین الاکوت، دستیار سابق و شریک کنونی‌اش، در تلاش برای کشف حقیقت ماجرای بیلی، راه پر پیچ و خمی را پیش می‌گیرند که از پس‌کوچه‌های لندن می‌گذرد، تا مخفیگاهی در دل پارلمان پیش می‌رود و به عمارت زیبا اما شرارت‌آمیزی در مناطق روستایی می‌رسد.

در مسیر هزارتو وار این بازرسی، زندگی خود استرایک نیز چندان هموار و خالی از دردسر نیست: شهرت نوظهورش در مقام کارآگاه خصوصی، دیگر به او اجازه نمی‌دهد مثل سابق به فعالیت‌های پشت صحنه بپردازد. از سوی دیگر، ارتباطش با دستیار سابقش تیره و تارتر از هر زمان دیگر است. وجود رابین در عرصه حرفه‌ای برای استرایک بی‌نهایت ارزشمند، اما رابطه شخصی‌شان بسیار پیچیده و مستلزم دقت و ملاحظه بسیار است.

این رمان که حماسی‌ترین اثر رابرت گالبریت بشمار می‌رود، داستان پر رمز و راز جذابی است که بخش هیجان‌انگیزی از زندگی استرایک و رابین الاکوت را نیز روایت می‌کند.

کد خبر 421676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.