۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
افزایش سرمایه بانک رفاه و شستا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به محل‌های سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) در بورس گفت: سرمایه بانک رفاه و شستا افزایش یافت.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)  این است که منابع حاصل از فروش خود را نمی‌تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند، به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو  ورود به شستا بود به تامین مالی نیازها اقدام کنیم این تامین مالی در عرصه‌هایی است که در خصوص نحوه استفاده از هفت هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: ما قبلا برای ارایه خدمات به مردم شریف عضو سازمان تامین اجتماعی نهادسازی کرده‌ایم، مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده‌ایم، امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که این بانک برای ارایه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه است، هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارایه خدمات نیز بیشتر خواهد شد . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال توانسته‌ایم وام قرض‌الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را ۱۰ برابر افزایش دهیم، این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.

شریعتمداری افزود: این بار با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارایه خدمات متنوع تری چه به ذی‌نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین مالی کلیه طرحها و پروژه‌ها در بانک رفاه فراهم می کنیم.

وی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که می‌توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تامین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه کنیم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه تری تهیه و توزیع کنیم، با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارایه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره‌مند هستند را  بیشتر فراهم کنیم. 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز سازمان تامین اجتماعی با تعداد زیادی از طرح‌های عمرانی نیمه‌کاره بدلیل کمبود منابع مواجه است که امکان اتمام این پروژه ها را پیدا نکرده است، طبیعتا یکی از اولویت‌هایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود. 

شریعتمداری اظهار کرد: با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار و با تاسیس مراکز سازمان تامین اجتماعی در آنها ارایه خدمات عادلانه‌تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد؛ لذا یکی از ابلاغیه ها تکمیل طرحهای نیمه تمام در مجموعه است، همچنین حفاظت و صیانت از جایگاه و ارزش دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی یکی دیگر از  اهداف استفاده از منابع جدید اخذ شده است. 

کد خبر 420357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.