تداوم بارش های رگباری/توفان لحظه ای استان اصفهان را در برمی گیرد

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از تداوم ناپایداری های جوی و بارش ها تا روز یکشنبه در این استان خبر داد و گفت: توفان لحظه ای روزهای جمعه و شنبه بسیاری از مناطق به ویژه نیمه شرقی استان اصفهان را دربرمی گیرد.

آسیه آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به تداوم ناپایداری های جوی در استان اصفهان تا روز بکشنبه، اظهار کرد: رگبار و رعد و برق، مه آلودگی، وزش باد به نسبت شدید در بسیاری از مناطق استان در این مدت پدیده غالب خواهد بود.

وی ادامه داد: بارش برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد نیز دور از انتظار نیست؛ همچنین بارش شدید باران در برخی مناطق به ویژه شرق و شمال استان رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر عمومی منجر می شود.
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان اضافه کرد: روز شنبه در نیمه جنوبی و شرقی استان توفان لحظه ای پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین سه تا پنج درجه سانتی گراد سردتر می شود، افزود: زرین شهر با دمای ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای شش درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین مناطق استان پیش بینی می شود.

آقایی با بیان اینکه میانگین بارشی ۲۴ ساعت گذشته در کلانشهر اصفهان ۶.۱ میلی متر بوده است، گفت: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
وی با اشاره به بارش های ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان، اظهار کرد: بیشترین بارش ها از کاشان با میانگین ۳۴.۶ میلی متر، نطنز با میانگین ۲۵.۵ میلی متر، اردستان با میانگین ۲۲.۲ میلی متر، نایین با میانگین ۱۷.۲ میلی متر، ورزنه با میانگین ۱۶.۵ میلی متر، خوانسار با میانگین ۱۵.۳ میلی متر، میمه با میانگین ۱۰ میلی متر گزارش شده است؛ در سایر مناطق استان نیز بارش های کمتر از پنج میلی متر ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه ای جدید اعلام کرد از روز جمعه ۲۲ فروردین وزش باد شدید و توفان لحظه ای در مناطق جنوب، شرق و جنوب شرقی استان پیش بینی می شود، این پدیده روز شنبه بسیاری از مناطق استان را درگیر خواهد کرد و  احتمال شکستن درختان فرسوده و کهنسال، آسیب به سازه های موقت، احتمال وارد آمدن خسارت به تاسیسات شهری و روستایی و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی به ویژه شرق و جنوب استان در این مدت وجود دارد.

کد خبر 418064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.