اجرای ۹ طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای مقابله با شیوع کرونا

مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ۹ طرح فناورانه در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی آماده تجاری سازی و ورود به بازار است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدجواد صدری مهر، با اشاره به اقدامات معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: از ۲۰ اسفندماه کمیته ارزیابی فناوری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در پارک دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را آغاز کرد و تا امروز ۱۵ جلسه کاری به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور دکتر طهرانچی و دکتر دهقانی فیروزآبادی برگزار شده است.

 مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این جلسات بیش از ۱۵۰ طرح از مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی واحدها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت که ۹ طرح در نهایت انتخاب شد.

وی با بیان اینکه حمایت مالی لازم از ۹ طرح نهایی برای تجاری‌سازی صورت گرفته است، گفت: نمونه اولیه این طرح‌ها ساخته و آماده است تا با تولید انبوه و تجاری‌سازی در چرخه تاثیرگذاری قرار گیرد.

صدری مهر افزود: از جمله این طرح‌ها کیت تشخیص کرونا است که یکی از هشت کیت مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است؛همچنین تولید جعبه‌های ضدعفونی کننده برای قطع زنجیره انتقال ویروس توسط اسکناس یکی دیگر از این طرح‌ها است که دو بانک بزرگ کشور در این زمینه وارد قرارداد با دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این جعبه‌های ضدعفونی می‌تواند اسکناس‌ها را ضدعفونی کرده و از شیوع ویروس کرونا توسط اسکناس‌های در دست مردم جلوگیری کند.

مدیرکل تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سنسورهای تشخیص ویروس در مکان‌های عمومی، یکی دیگر از طرح‌های فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا است، گفت: این سنسورها می‌تواند تجمع ویروس را در مکان‌های عمومی تشخیص داده و جهت انجام ضدعفونی به موقع و مؤثر اطلاع رسانی کند.

وی افزود: "تولید مواد آنتی ویروس با پایه آب و با ماندگاری ۴۰ روز از دیگر طرح‌های فناوری دانشگاه است؛ تولید قطعات وارداتی سیستم‌های اتوکلاو نیز طرح دیگری است که در پارک اجرا شده است. طرح دیگر که مراحل مجوزهای خود را طی می‌کند، نوعی اسپری است که بر روی گلو و بینی قرار می‌گیرد و به ماسک‌های متداول عمل خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های فناوری برای مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی با وسواس زیادی انتخاب شده است، گفت: بودجه لازم به منظور تجاری‌سازی و عملیاتی شدن این طرح‌ها اختصاص داده شده تا در آینده نزدیک بتواند به درمان و مقابله با شیوع ویروس کرونا کمک کند.

کد خبر 417938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.