همکاری‌ها برای صعود ثبت اختراع افزایش یافت

کانون پتنت معاونت علمی اقدام به حمایت از راه‌اندازی دفاتر همکار در دانشگاه‌های مختلف کشور کرده که سال گذشته تعداد این دفاتر رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حال حاضر نزدیک به ۶۰ دفتر به عنوان همکار کانون پتنت معاونت علمی در دانشگاه‌های گوناگون در حال فعالیت هستند؛ دفاتری که اهمیت و ضرورت ثبت اختراع را برای اساتید و دانشجویان روشن کرده و آن‌ها را به ثبت ایده خود ترغیب می‌کنند.

دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز، دانشگاه شیراز، دانشگاه اصفهان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، دانشگاه ارومیه، دانشگاه قم و دانشگاه آزاد اسلامی داحد قزوین بعضی از مراکزی است که دفاتر در آن‌ها فعالیت دارند. حمایت کانون از این دفاتر مسیر ورود دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم را هموار می‌کند.

در این صورت دانشگاه‌ها می‌توانند خود درآمدزایی کنند؛ موضوعی که این روزها اهمیت زیادی برای دانشگاه‌ها دارد و به نوعی زیست بوم خلاقیت و نوآوری را رونق می‌دهد. البته این دفاتر محدود به دانشگاه‌ها نبوده و در پارک‌های علم و فناوری هم استقرار دارند؛ پارک‌های علم و فناوری به عنوان مکان‌هایی که ایده‌ها در آن پرورش می‌یابد، برای این دفاتر مناسب است.

کانون پتنت معاونت علمی برای توانمندسازی این دفاتر دوره‌های آموزشی را در طول سال برگزار می‌کند تا افراد حاضر در این دفاتر با آگاهی کامل اطلاع رسانی در این حوزه را انجام دهند. در سال جاری نیز کانون حمایت از این دفاتر را بیشتر از گذشته دنبال می‌کند تا شاهد شتاب گرفتن فعالیت‌ها و راه اندازی دفاتر در سایر دانشگاه‌ها باشیم.

کد خبر 417510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.