موسوی: درخواست بازگشت دانشجویان ایرانی در ایتالیا در دست پیگیری است

سخنگوی وزارت امور خارجه از پیگیری جدی درخواست برگشت دانشجویان ایرانی شاغل در ایتالیا به دلیل وضعیت قرمز کرونا در این کشور خبر داد و گفت: به محض دریافت مجوزهای لازم اقدام برای بازگشت این عزیزان صورت می پذیرد.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی در خصوص دانشجویان ایرانی شاغل در ایتالیا افزود: با توجه به وضعیت همه گیری و روند رو به بالای کرونا در ایتالیا ده‌ها نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور درخواست بازگشت به کشور را دارند که این موضوع در تهران و رم در دست پیگیری جدی است.

وی افزود: به محض دریافت مجوزهای لازم - با توجه به وضعیت قرمز در آن کشور - اقدام لازم برای بازگشت این عزیزان صورت می‌پذیرد.

وزارت امور خارجه از طریق ستاد ملی کرونا و سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم و دولت ایتالیا موضوع را تا حصول نتیجه دنبال خواهند کرد.

بر اساس اخبار اعلام شده، میزان مرگ‌ومیر ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت و این کشور با حدود ۹۳ هزار مبتلا، بعد از آمریکا در جایگاه دوم جدول کشورهای درگیر این بیماری در جهان قرار دارد.

کد خبر 416760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.