کمک‌های مالی خیرین برای مقابله با شیوع کرونا ساماندهی می‌شود

سخنگوی وزارت کشور گفت: کمک‌های مالی خیرین برای تهیه تجهیزات و امکانات بیمارستان‌های کشور به منظور مقابله با شیوع کرونا جمع‌آوری و ساماندهی می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی با تشریح برخی از مصوبات کارگروه ملی مشارکت‌های مردمی مقابله با بیماری کرونا، از جمع آوری و ساماندهی کمک‌های مالی خیرین برای تهیه امکانات و تجهیز بیمارستان‌های کشور بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت خبر داد و اظهار کرد: وزارت بهداشت مکلف شد در اسرع وقت از طریق تشکیل کمیته نیازسنجی نسبت به شناسایی نیازهای بیمارستان‌ها اقدام و با همکاری مجمع خیرین سلامت، کمک‌های مالی خیرین را به منظور تهیه ملزومات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها جمع آوری کند.

وی افزود: تشکل‌های غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد برای ایجاد پویش‌های مردمی به منظور مقابله با ویروس کرونا به صورت فعال کار خود را آغاز کرده اند.

سخنگوی وزارت کشور از همکاری این وزارتخانه با جمعیت هلال احمر بمنظور معرفی مؤسسات خیریه به عنوان معین هر بیمارستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بخشی از نیازهای بیمارستان‌های تهران از طریق مؤسسات خیریه معین تأمین خواهد شد.

سامانی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت به عنوان محور جذب و هماهنگی خیرین استانی تعیین و معرفی شده است، تصریح کرد: کمیته ساماندهی محلات در سطح شهر تهران و شهرستان‌ها به منظور برنامه ریزی های لازم برای جذب و هماهنگی خیرین تشکیل خواهد شد.

وی اقناع سازی عمومی را عنصر اصلی مشارکت پذیری مردم دانست و گفت: سمن‌ها و مجمع ملی جوانان مکلف شده اند با فعال سازی ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در سطح کشور جهت ایجاد پویش‌های مردمی به منظور اقناع و توجیه افکار عمومی برای عدم خروج از منازل اقدام کنند.

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هر یک مکلف شدند از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و سازمان‌های مردم نهاد و با در اختیار گذاشتن بیلبوردهای شهری به منظور اطلاع رسانی، اقناع افکار عمومی و حمایت از پویش‌های مردمی «در خانه بمانیم» اقدام کنند.

سامانی با بیان اینکه از سازمان صدا و سیما خواسته شد نسبت به معرفی خدمات خیرین و سازمان‌های مردم نهاد اقدام کند، گفت: شهرداری‌های کشور به خصوص شهرداری تهران موظف هستند نسبت به مدیریت پسماندهای بیمارستانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تفکیک زباله‌ها به منظور جلوگیری از ادامه چرخه شیوع بیماری کرونا اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین مانع دسترسی کودکان کار به گودال‌های زباله و محیط‌های آلوده شوند.

وی ادامه داد: از آنجا که مردم و به خصوص کادر پزشکی و درمانی در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند و مقابله با این بیماری نیازمند اراده جمعی است، ایجاد انگیزه و تقویت اراده عمومی، اطلاع رسانی و ایجاد پویش‌های مردمی نقش مهمی در مبارزه با این بیماری ایفا می‌کند.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: جلسات کارگروه ملی مشارکت‌های مردمی مقابله با بیماری کرونا به منظور اجرای طرح ابلاغی وزیر کشور در خصوص ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی برای مقابله با کرونا و بهره گیری مناسب از ظرفیت گروه‌های اجتماعی در این زمینه برگزار می‌شود.

کد خبر 416683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.