ربیعی: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت

سخنگوی دولت از ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه خبر داد و گفت: تمام محدودیت‌های اعلام شده در این طرح اجرا خواهد شد.

به گزارش ایمنا، علی ربیعی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اولین مصوبه چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود. با گزارش‌هایی که ارائه شد این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت و تمام محدودیت‌ها که اعلام شده تا ۲۰ فروردین اجرا می‌شود.

وی افزود: دومین بحث در خصوص افراد مبتلا به ویروس بود. در این زمینه قرار شد افرادی که تشخیص داده می‌شود مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، طبق پروتکل‌های بهداشتی قرنطینه شوند. این افراد اگر از قرنطینه شدن خود تبعیت نکردند کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز تمهیدات حقوقی و قضائی لازم را برای وادار کردن این افراد به قرنطینه در نظر می‌گیرد و این تمهیدات را ابلاغ خواهد کرد.

سخنگوی دولت همچنین گفت: در این جلسه همچنین در خصوص حمایت از حمایت شهروندانی که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن خانواده‌هایشان ندارند، مطرح شد. چرا که بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و اگر فردی مبتلا شود همه دچار رنج می‌شوند بنابراین دولت در جهت حمایت از این خانوارها امکانات و تسهیلات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه‌ها را با هزینه‌های دولت فراهم خواهد کرد.

ربیعی تاکید کرد: خانوارهایی که نمی‌توانند افراد مبتلا به ویروس کرونا را در خانه نگهداری کنند با مراجعه به نقاهتگاه‌ها این افراد را به آنجا سپرده تا دوران بستری و قرنطینه را طی کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 416610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.