شهرداری‌ها آماده مقابله با سیلاب باشند

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با صدور ابلاغیه‌ای به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها بر ایجاد آمادگی در اقدامات و تمهیدات لازم از سوی مجموعه شهرداری و دهیاری‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در بخشنامه مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از معاونان عمرانی استانداری‌ها خواسته شده اقدامات انجام شده در مواجهه با بحران‌ها صرفاً ناظر به گزارش خسارت‌ها نباشد و تدابیر پیشگیرانه با جدیت اتخاذ شود.

همچنین این بخشنامه به لزوم ارتقا آمادگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی در شهرها و روستاها و پیرو اطلاعیه‌های صادر شده از سوی سازمان هواشناسی کشور، مبنی بر فعالیت سامانه‌های بارشی از روز پنجشنبه_هفتم فروردین‌ماه در بخش عمده‌ای از استان‌ها به ویژه نیمه غربی کشور و احتمال بروز سیلاب، آب گرفتگی معابر شهری و روستایی و بروز خسارت در فضاهای شهری و روستایی تاکید شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این بخشنامه خواستار حفظ و ارتقا آمادگی و حضور مؤثر و مداوم کلیه معاونین، مدیران و رؤسای سازمان‌های ذیربط شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه در ایام تعطیل برای مقابله با حوادث احتمالی شده است.

جمالی نژاد همچنین بر بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین‌آلات برای مقابله با حوادث پیش‌بینی نشده در شهرها و روستاها و انجام اقدامات پیشگیرانه، آمادگی، پایش و نظارت مستمر ستاد مدیریت بحران شهرداری و سایر سازمان‌های خدمات‌رسان به ویژه سازمان آتش‌نشانی و دیگر حوزه‌های معاونت خدمات شهری تاکید کرده است.

بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهرها و روستاها از منظر آسیب‌پذیری از سیلاب‌های احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری و دفع آب‌های سطحی و بازدید از تأسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهرها و روستاها به ویژه پل‌ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه‌ها و مسیل های عبوری، از دیگر موضوعات بخشنامه رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است.

جمالی‌نژاد بر پیش‌بینی فضای مناسب برای افراد فاقد سرپناه و کارتن خواب با لحاظ شرایط بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر به ویژه کرونا ویروس تاکید کرده است.

کد خبر 416336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.