لاریجانی: ایجاد سپر زیستی ضد کرونا در هر استان ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات این استان ها درمقابله با کرونا را مورد بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در این استان ها در برابر شیوع کرونا شد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در این گفت و گو، بر تقویت آمادگی‌های مورد نیاز سه استان خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بر اساس پیگیری‌های انجام شده و منابع تخصیص یافته تاکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی اغلب استان‌های کشور در مواجهه با بیماری کرونا قابل تقدیر است و آمارهای امید بخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می‌شود، لذا هریک از استان‌هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی، مدیریت میدانی و همکاری مردم سپر زیستی در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از ۱۸ میلیون به ۳ میلیون سفر را بی سابقه برشمرد و گفت: هر چند بهتر بود این ۳ میلیون سفر هم صورت نمی‌گرفت اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می‌دهد که جاده‌های مواصلاتی در برخی استان‌ها به خوبی کنترل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار آماده سازی طرح جامعی از سوی هر استان متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن استان برای آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و امکانات و اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

لاریجانی در این گفت و گو ها همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی‌های اجتماعی و اقتصادی هر استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری کسب و کارها از شیوع کرونا تاکید کرد.

وی اظهار کرد: باید به نحوی برنامه ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات از تدابیر مؤثر صورت گرفته در سایر مناطق به ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون استانی و درون شهری استفاده و همکاری مشترک بین استان‌ها در این خصوص پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با این استانداران بیان کرد: بسیج کمک‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، محور مهم مقابله با کرونا است که باید به آن توجه کافی داشت.

لاریجانی در پایان بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پر حضور و پرتردد مردم به نحو کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی و تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمانبندی و اقدامات مربوط تاکید کرد.

کد خبر 416123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.