برای تسهیل عبور و مرور کامیون‌های ایرانی رایزنی شده است

سخنگوی وزارت امورخارجه از رایزنی با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور کامیون های ایرانی خبر داد.

به گزارش ایمنا، سیدعباس موسوی، روز یکشنبه در گفت و گویی در خصوص انتشار ویدئوی توقف کامیون‌های ایرانی در مرزهای رومانی، بلغارستان و ترکیه، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در جهان، اکنون اروپا به یکی از کانون‌های اصلی درگیری با این بیماری تبدیل شده و مقررات سختگیرانه ای در مرزهای کشورهای اروپایی برقرار شده است که شامل اتباع اروپایی هم می‌شود.

وی ادامه ادامه داد: با توجه به این شرایط، سفارتخانه‌های ما در اروپا و نیز تمامی کشورهای منطقه و همسایگان، از یک ماه گذشته فعال و در آماده باش هستند و حتی کارشناسانی را بصورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن‌های مشخص اعلام کرده اند تا موارد را پیگیری کنند.

موسوی یادآور شد: مشخصاً درباره این کامیون‌ها نیز به محض اطلاع از مکان دقیق آنها، رایزنی‌ها هم در ستاد وزارت امور خارجه و هم سفارتخانه‌ها تا بامداد امروز ادامه داشته و با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور آنها رایزنی شده است. اضافه می‌شود در حال حاضر صف‌های چند کیلومتری کامیون‌های متعلق به کشورهای مختلف در مبادی مرزی این کشورها تشکیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به رانندگان عزیز ایرانی که به کشورهای دیگر تردد می‌کنند توصیه کرد در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی (اگر غیر معمول باشد و معطلی آنها ناشی از صف‌های طولانی در گمرکات کشورها برای تشریفات اداری نباشد) سریعاً با سفارتخانه‌های ایران در آن کشور تماس برقرار نمایند.

*کارشناسان کشیک در بخش کنسولی وزارت امور خارجه با شماره‌های اعلامی ذیل بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستند.:

۰۰۹۸۹۲۲۷۹۱۲۵۲۱
۰۰۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان:

۰۰۳۵۹۸۷۹۸۱۰۳۸۲

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی:

۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۲
۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۱
۰۰۴۰۷۶۴۰۲۲۴۹۰

*در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه:

۰۰۹۰۵۰۵۰۵۹۱۵۶۹

۰۰۹۰۵۵۱۲۱۱۲۶۱۵

کد خبر 415985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.