پاکستان ظریف را از موضع اسلام‌آباد علیه تحریم‌های ایران مطلع کرد

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام‌ کرد: وزیر خارجه این کشور در تماس با همتای ایرانی خود، او را در جریان مواضع اسلام‌آباد علیه تحریم‌های آمریکا و تلاش‌های دیپلماتیک برای لغو تحریم‌های ضدایرانی قرار داد.

به گزارش ایمنا، در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: "شاه محمود قریشی" در تماس تلفنی با "محمد جواد ظریف" وزیر امور ماتیک اسلام‌آباد در سطح بین الملل جهت لغو تحریم‌ها به ویژه مواضع اخیر "عمران‌خان" نخست وزیر واکستان قرار داد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین به رایزنی با وزیر امور خارجه آلمان اشاره کرد و گفت که همتای آلمانی وی اطمینان داد که موضوع لغو تحریم‌های ایران را در نشست فردای وزرای اتحادیه اروپا مطرح خواهد کرد.

قریشی ادامه داد که وی به زودی با همتایان خود در کشورهای عضو اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا (سارک) تماس گرفته و درخصوص لزوم لغو تحریم‌های ضدایرانی صحبت خواهد کرد.

‌وزارت امورخارجه پاکستان در بیانیه ای افزود: قریگفته که دولت این کشور با سفیران کشورهای گروه ۱+۵ در اسلام‌آباد ارتباط برقرار کرده و از آنان خواسته تا مواضع دولت عمران‌خان مبنی بر لغو تحریم‌های ایران را یه پایتخت‌های خود منتقل کنند.

وی ادامه داد: تحریم‌های اقتصادی علیه ایران باید لغو شود و ما این پیام را به قدرت‌های جهان مخابره کردیم.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین درباره موضوع زائران بازگشتی این کشور از ایران، اقدامات دولت برای تضمین سلامت زائران و انتقال آنان به مراکز قرنطینه و همچنین احداث بیمارستان‌های صحرایی در مرز زمینی "تفتان" سخن گفت.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت: وزیر امور خارجه ایران از تلاش‌های اسلام‌آباد برای کمک به لغو تحریم‌های ایران و مواضع مقام‌های پاکستان به عنوان کشور دوست و برادر ایران، قدردانی کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 415984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.