آغاز توزیع بسته‌های حمایتی نظام پزشکی در مطب‌ها

توزیع بسته‌های حمایتی شامل ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی که ۲۸ و ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸ انجام شده بود از دیروز دوم فروردین از سرگرفته شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر حبیبی معاون اجتماعی و امور مجلس که بر اساس جلسات ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کووید سازمان نظام پزشکی مسئولیت رایزنی برای تهیه این ملزومات را به عهده دارد به سختی تهیه این اقلام در بازار روز اشاره کرد و اظهار کرد: هر یک از محتویات بسته حمایتی داستان خاص خود را دارد و تهیه آن مستلزم رایزنی‌های فراوان با بخش دولتی و خصوصی است حتی با دلال‌ها رایزنی کردیم اما قیمت متفاوت و گاه فرای بودجه‌ای بودند که در اختیار بود.

وی افزود: با توجه به مصوبه وزارت بهداشت برای تأمین ماسک و مواد ضد عفونی برای مطب‌ها توسط نظام پزشکی و پیگیری‌های مستمری که از سازمان غذا و دارو داشتیم اواخر سال گذشته در بحث تهیه ماسک هرچند اندک اما کمک‌هایی شد و قرار است این روال ادامه یابد.

معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: ما از یک ماه قبل با اکثر شرکت‌ها و حتی بازار آزاد در حال مذاکره بودیم اما تقاضای فشرده اجتماع ونیاز بالا بیمارستان‌ها امکان تأمین را بسیار سخت کرد البته ما با جلسات چند ساعته در وزارت بهداشت، سازمان غذا دارو و برخی شرکت‌های تولیدکننده نهایتاً در اواخر سال به نتایجی رسیدم هرچند هنوز وضعیت دلخواه ما نیست. سازمان‌های نظام پزشکی در سراسر کشور نیز در این مدت و موازی با ما در استان‌های خود خدمات خوبی کردند و حتی دربعضی از شهرها با کمک خیرین اقلام مورد نیاز مطب‌ها و مراکز درمانی را توزیع کردند اما می‌دانیم که هنوز به حد دلخواه و بی دغدغه نرسیده است.

وی تصریح کرد: هم وزارت بهداشت و هم ما به این مهم واقفیم که اگر مطب‌ها تأمین نشوند عملاً خودمان مردم را به سمت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گسیل کرده‌ایم، برای کاهش بار مراکز درمانی و اسکرین بیماران مطب‌ها باید فعال باشند و برای فعالیت مطب‌ها با توجه به کمبود شدید اقلام حفاظتی در بازار وظیفه همه ماست تا این اقلام را تهیه و در اختیار قرار دهیم.

حبیبی در پایان این گفتگو با اشاره به نرخ این اقلام در بازار نقش خیرین و کمک‌های مردمی را همچون زمان جنگ بسیار ارزنده و راهگشا دانست و با اعلام شماره موبایل ۰۹۰۱۶۳۸۵۸۸۵۳ آمادگی سازمان نظام پزشکی را برای دریافت این کمک‌ها اعلام نمود.

گفتنی است طی یک ماه آخر سال ۹۸ با هدایت سازمان نظام پزشکی بسیاری از شرکت‌ها و خیرین با تهیه بسته‌هایی تحت عنوان خدا قوت دلاور با تهیه اقلام خوراکی این بسته‌ها در اختیار مراکز درمانی قرار گرفت تا بین پرسنل صف مقدم مبارزه با کوید ۱۹ توزیع شود.

کد خبر 415911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.