۲۲ منطقه جدید به سازمان حفاظت محیط زیست اضافه می‌شود

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در پیام نوروزی با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۲ منطقه حفاظت شده به عنوان مناطق جدید حفاظت شده معرفی می‌شوند، گفت: حدود ۱ میلیون هکتار به عرصه‌های طبیعی و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه می‌شود.

به گزارش ایمنا، کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۹۹ و حلول بهار طبیعت اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌هایی که از قبل داشتیم، امسال سالی سبز و سالی پر از تنوع زیستی در مناطق خواهیم داشت که امیدوارم بتوانیم از ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته در بخش تنوع زیستی کشور اقدامات خوبی در سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت.

کلانتری با بیان اینکه حدود ۷۱۰ هزار هکتار تحت عنوان ۱۰ منطقه جدید به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور اضافه شد، اظهار داشت: این اقدام در شورای عالی محیط زیست صورت گرفت و عرصه‌های تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به ۱۱.۲ در صد مساحت کشور رسید.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در حال حاضر ۲۹۵ منطقه حفاظت شده، پارک ملی، اثر طبیعی ملی و پناهگاه حیات وحش کشور داریم.

وی با تاکید بر اینکه این مناطق به عنوان سرمایه‌های ملی برای نسل‌های آینده حفظ می‌کنیم، خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال جاری ۲۲ منطقه حفاظت شده که اقدامات اولیه آن انجام شده است بتوانیم به عنوان مناطق جدید حفاظت شده معرفی کنیم که حدود ۱ میلیون هکتار به عرصه‌های طبیعی و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه می‌شود.

کلانتری وضعیت محیطزیست طبیعی کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: در بخش گونه‌های جانوری بر اساس آمارهای سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ هزار رأس گونه‌های شاخص پستاندار در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست داریم. از همه مردم انتظار داریم برای حفاظت از این گونه‌های ارزشمند کمک کنند تا سرمایه‌های ملی برای نسل‌های آینده کشور حفظ کنیم.

وی یاد آور شد: در بخش بهره برداری‌ها باید به سمت بهره برداری‌های پایدار و همگام با حفظ محیط زیست پیش برویم.

کد خبر 415872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.