تاثیر نوع گروه خونی در ابتلا به کرونا

محققان عنوان می‌کنند نوع گروه خونی فرد ممکن است بر ریسک ابتلا وی به بیماری COVID-۱۹، بیماری ناشی از کروناویروس جدید، تاثیر گذارد.

به گزارش ایمنا، محققان آزمایشگاه استیت‌کی تیانجین چین در این مطالعه به بررسی حدود ۲۲۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ در چین پرداختند و دهها هزار نمونه خون افراد سالم را نیز بررسی کردند و دریافتند افراد دارای گروه خونی A با ریسک بسیار بالاتر ابتلاء به بیماری COVID-۱۹ روبرو هستند درحالیکه افراد دارای گروه خونی O با خطر بسیار کمتر ابتلاء به این بیماری مواجه بودند.

محققان عنوان می‌کنند تفاوت‌های مرتبط با گروه خونی در ریسک ابتلاء به COVID-۱۹ ممکن است ناشی از وجود برخی آنتی بادی‌های مشخص در خون باشد، اما بر انجام مطالعات بیشتر در جهت تأیید این موضوع تاکید دارند.

این یافته‌ها می‌تواند برای درمانگرهای بیماران مبتلا به COVID-۱۹ بسیار حائز اهمیت باشد چراکه افراد دارای گروه خونی A نیاز به مراقبت‌های شخصی بیشتری دارند تا خطر ابتلاء به عفونت در آنها کاهش یابد.

به گفته محققان، شناسایی گروه خونی افراد می‌تواند به عنوان بخشی از راهکار درمان COVID-۱۹ و سایر عفونت‌های کروناویروس مفید باشد.

«گائو یینگ‌دای»، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «یافته های این مطالعه برای متخصصان پزشکی سودمند است، و شهروندان عادی نباید توجه جدی به این مسئله داشته باشند.»

بر اساس گزارش مهر، وی در ادامه می‌افزاید: «اگر گروه خونی شما A است نباید دچار ترس و هراس شوید. این به معنای ابتلاء ۱۰۰ درصدی شما به این بیماری نیست. و اگر دارای گروه خونی O هستید، نباید کاملاً احساس ایمن بودن داشته باشید. حتماً باید دست‌های تان را مرتب بشویید و دستورالعمل‌های اعلام شده را رعایت کنید.»

کد خبر 415869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.