اپلیکیشن جدید برای دورماندن از نقاط آلوده به کرونا

محققان دانشگاه‌های ام آی تی و هاروارد با همکاری هم اپلیکیشنی ابداع کرده‌اند که استفاده گسترده آن موجب کاسته شدن از سرعت شیوع ویروس کرونا می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از دیجیتال ترندز، این اپلیکیشن که Private Kit: Safe Paths نام دارد، همراه با یک ابزار تحت وب موسوم به SafePlaces مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کاربران امکان می‌دهد با شناسایی مسیرهای خلوت‌تر که از دل نقاط محل شیوع گسترده کرونا نمی‌گذرد، سلامت خود را حفظ کنند.

کار اصلی اپلیکیشن جدید این است که به هر کاربر اطلاع دهد آیا از مسیری در حال عبور است که قبلاً محل حرکت فردی مبتلا به کرونا بوده یا خیر و آیا در حوالی مسیر حرکت افراد مبتلا به کرونا حضور داشته و زندگی می‌کنند یا خیر.

تکمیل اطلاعات مورد نیاز این اپلیکیشن با همکاری کاربران، مقامات بهداشتی محلی در هر شهر و کشور و برنامه نویسان حرفه‌ای صورت می‌گیرد تا از حضور، رفت و آمد و تجمع بیش از حد افراد در نقاط آلوده که می‌تواند منجر به انتشار سریع ویروس از فردی به فرد دیگر شود، جلوگیری کند.

اپلیکیشن یادشده بعد از نصب، مسیر حرکت افراد و نیز اشخاصی را که وی با آن‌ها دیدار می‌کند، ثبت و ذخیره کرده و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی افراد با دیگر کاربران این اپلیکیشن به اشتراک گذارده می‌شود.

افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بوده با به اشتراک گذاری اطلاعات موقعیت مکانی خود در این اپلیکیشن با مقامات بهداشتی و دیگر کاربران می‌توانند به کاهش سرعت شیوع کرونا کمک کنند. البته مشخص نیست برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران این نرم افزار چه تمهیداتی اندیشیده شده است.

ابزار تحت وب به مشخص کردن زمان و محل حضور افراد بیمار و اطلاع این داده‌ها به افراد سالمی که در آستانه رسیدن به اشخاص بیمار هستند، کمک می‌کند. این برنامه زمانی می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد؛ بدین معنی که هم توسط افراد زیادی نصب شود و هم افراد مبتلا به کرونا به استفاده صحیح از آن تمایل نشان دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

کد خبر 415828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.