سهم ۲۰۰ میلیارد تومانی مترو در بودجه ۹۹ کرج

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده شهرداری برای توسعه مترو درنظر گرفته شده است.

محمدحسن خلیلی اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه بودجه سال آینده شهرداری کرج سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود، اظهار کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه مربوط به عرضه اوراق مشارکت می‌شود که به قطار شهری اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: ۲۵۰ میلیارد تومان پیش از این اوراق مشارکت برای قطار شهری دریافت شده و ۲۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز قرار است برای توسعه مترو پرداخت شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در بودجه سال آینده شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای توسعه مترو در نظر گرفته شده، تصریح کرد: مسیر از ایستگاه ۴۵ متری گلهشر تا جهانشهر آماده شده و تا اواسط سال آینده بهره‌برداری می‌شود؛ البته قرار بود اولویت راه‌اندازی از ایستگاه شهید سلطانی باشد که آن قسمت پیشرفت زیادی نداشت.

وی با اشاره به اینکه در ۱۴ سال پیش از شورای پنجم مترو تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشت، اضافه کرد: اکنون دو رام قطار نیز خریداری شده اما برای هدایت آن به داخل تونل چند ماه زمان می‌برد چون هنوز ورودی برای آن ساخته نشده است.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فضای سبز

خلیلی اردکانی خاطرنشان کرد: علاوه بر مترو اولویت بودجه را تکمیل سایر پروژه‌های ناتمامی قرار داده‌ایم که پیشرفت زیادی داشته و لازم استتکمیل شود.

وی ادامه داد: در هرکدام از مناطق ۱۰ گانه شهرداری یک سرای محله و یک زمین ورزشی و در مناطق کم‌برخوردار یک بازارچه میوه و تره‌بار در سال ۹۹ احداث خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه شورا نقش نظارتی خود را در تدوین بودجه بخوبی انجام داد، تصریح کرد: ردیف به ردیف بودجه سال آینده با حضور رؤسای سازمان‌ها و مدیران مناطق بررسی و از عملکرد گذشته و برنامه آینده آن‌ها سوال شد؛ امری که پیش از این در کرج سابقه نداشته است.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه فضای سبز شهری نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است، گفت: باغستان و پارک‌های ایجاد شده دیگر در شمال غرب و تپه‌های حصارک در شمال شرق ظرفیت بالایی برای طرح‌های گردشگری دارند که امیدواریم در سال آینده با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شود.

کد خبر 415645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.