گلپایگان ۲۰ مبتلای قطعی به کرونا دارد/ ۴ نفر جان باختند

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با بیان اینکه برای شکسته شدن چرخه انتقال ویروس همه باید دست به دست هم دهند، گفت: روند شیوع کرونا در گلپایگان افزایشی است، حساسیت شهروندان در این راستا به جلوگیری از انتقال ویروس کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از گلپایگان، ناصر رستمی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توصیه وزارت بهداشت این است که نوروز امسال دید و بازدید نداشته باشیم و به مسافرت هم نرویم تا زنجیره انسانی انتقال بیماری شکسته شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان باقدردانی از کادر بهداشتی و درمانی شهرستان که صادقانه و خالصانه شبانه روز تلاش کردند، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچکدام یک از پرسنل ما به این بیماری مبتلا نشدند.

رستمی خاطرنشان کرد: تا کنون در شهرستان گلپایگان حدود ۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان امام حسین (ع) بستری شدند که از این تعداد تست ۲۰ نفر مثبت، تست ۲۷ نفر منفی، ۱۳ نفر در بخش کرونای بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان بستری و در انتظار جواب تست هستیم، همچنین چهار نفر بر اثر این بیماری نیز فوت شدند.

وی گفت: حساسیت سی تی اسکن در تشخیص بیماری بیشتر از تست است زیرا ممکن است فردی مبتلا به ویروس کرونا باشد اما جواب تست وی منفی اعلام شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان تصریح کرد: شهروندان با ثبت نام در سامانه خود ارزیابی اطلاعات از سلامت خود مطمئن شوند، همچنین با مراقبین سلامت در ارائه اطلاعات دقیق همکاری کنند.

رستمی اظهار کرد: در ایام نوروز مراکز بهداشتی درمانی در شهر گوگد، گلشهر و روستای سعیدآباد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و مرکز مهدی صحت در شهر گلپایگان در دو شیفت از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ به مردم خدمات لازم ارائه می‌دهد تا به بیمارستان امام حسین (ع) مراجعه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برای شکسته شدن چرخه انتقال ویروس همه باید دست به دست هم دهند، گفت: روند شیوع کرونا در گلپایگان افزایشی است، حساسیت شهروندان در این راستا به جلوگیری از انتقال ویروس کمک می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تأکید کرد: با کمک همشهریان می‌توانیم امسال عید خلوتی را در بیمارستان شاهد باشیم تا دچار بحران نشویم، اگر ورودی بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان زیاد شود امکان سرویس دهی به همه بیماران را نخواهیم داشت و آمادگی برای راه اندازی بیمارستان صحرایی را داریم.

رستمی افزود: بیماران کرونایی پس از کسب علائم بهبودی از بیمارستان مرخص می‌شوند و پس از مرخصی باید به مدت ۱۴ روز در منزل قرنطینه شوند و ملاقات با این افراد ممنوع است.

وی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در شهرستان خیراندیشان گلپایگانی مبالغ قابل توجهی به انجمن خیریه بهداشت و درمان شهرستان پرداخت کردند.

کد خبر 415602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.