نرم افزار TEHRAN BUS برای اطلاع از زمان رسیدن اتوبوس ها در تهران

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: شهروندان میتوانند از طریق نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از نزدیک ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس های درونشهری پایتخت به ایستگاه مطلع شوند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، محمود ترفع با بیان اینکه نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از سال ۹۲ تاکنون راه اندازی شده است، تصریح کرد: با نصب این نرم افزار بر روی گوشی‌های تلفن هوشمند خود اعم از اندروید و ios، و از طریق GPS تلفن همراه، امکان یافتن نزدیک ترین ایستگاه‌ها و خطوط عبوری از آنها در شعاع یک کیلومتری برای کاربران فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار کرد: شهروندان می‌توانند از این طریق برنامه‌های زمانبندی خطوط و زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه‌های انتخابی و نمایش مسیر را مطلع شوند و همچنین امکان ارسال نظرات و پیشنهادات در خصوص کیفیت خدمت رسانی را به شهروندان می‌دهد.

به گفته ترفع، این سیستم ابزار مناسبی برای استفاده بهینه از خدمات ناوگان اتوبوسرانی تهران در این ایام که پایتخت با شیوع بیماری کرونا مواجه است و جلوگیری از هرگونه تجمع یکی از راه‌های مقابله با آن و کاهش انتشار ویروس است، خواهد بود.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اطلاع رسانی مناسب برای استفاده از این نرم افزار تصریح کرد: به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان در این خصوص، استیکرهای رنگی به ابعاد A۳ جهت معرفی این نرم افزار تهیه و در داخل تمامی اتوبوس‌های بخش عمومی و خصوصی نصب شده است که شهروندان می‌توانند با اسکن کد QR حک شده برای این این پوسترها به لینک دانلود متصل و عملیات نصب نرم افزار را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بر روی تمام اتوبوس‌ها دستگاه‌های GPS نصب شده است، یادآور شد : شهروندان که دسترسی به تلفن هوشمند ندارند نیز می‌توانند با ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۱۱۱ از امکان یافتن نزدیک ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس به ایستگاه مطلع شوند.

کد خبر 414584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.