آمار فوتی‌های تهران کاهش یافته است

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: علی‌رغم اینکه شاهد شیوع ویروس کرونا و فوت برخی شهروندان هستیم، اما آمار فوتی‌های روزانه شهر تهران در مدت مشابه سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته است.

به گزارش ایمنا، سعید خال درخصوص خدمت رسانی به خانواده‌های فوت شدگان ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا اظهار کرد: نکته اول این است که از هموطنان می‌خواهیم به هیچ وجه به آمارهای غیرواقعی پخش شده در شبکه‌های مجازی توجه نکنند زیرا این آمار صحت ندارد و تنها مرجع رسمی اعلام آمار وزارت بهداشت است.

وی افزود: گاهی شاهد انتشار برخی کلیپ‌ها در فضای مجازی هستیم که اینها سندیت ندارد و نباید مردم به آن توجه کنند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا تهران گفت: سازمان بهشت زهرا به عنوان یک سازمان خدمت‌رسان در کنار مردم قرار دارد و سعی و تلاش آن بر این است که از غم و اندوه آنها بکاهد.

وی ادامه داد: مجموعه بهشت زهرا تلاش می‌کند تا در کمال آرامش و در کمال تکریم و احترام پذیرای مردم داغ‌دیده باشد هرچند که آرزوی قلبی ما این است که مردم در سلامت باشند، اما در صورت مراجعه به سازمان بهشت زهرا تمام تمهیدات مورد نظر اندیشیده شده است.

خال افزود: رعایت تمامی موارد مورد نیاز و مسائل بهداشتی مورد توجه قرار گرفته است و تمام اماکن بهشت زهرا به صورت روزانه و در چندین نوبت ضدعفونی می‌شود.

وی تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل، پرسنل و تمامی لوازم مصرفی هر روز و پس از هر مأموریت مورد گندزدایی و ضدعفونی قرار می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع لوازم و تجهیزات فردی مورد نیاز پرسنل سازمان بهشت زهرا در اختیارشان قرار گرفته تا بتوانند از خود در برابر بیماری‌های احتمالی محافظت دقیقی داشته باشند.

وی گفت: همچنین به صورت روزانه کارکنان سازمان بهشت زهرا چکاپ سلامت شده و تب سنجی می‌شوند تا خدای نکرده سلامتی آنها به خطر نیافتد.

خال ادامه داد: سازمان بهشت زهرا تهران روزانه به صورت متداول و میانگین ۲۰۰ متوفی را پذیرش می‌کند که این عدد در سال به حدود ۶۰ هزار نفر می‌رسد.

وی افزود: از این تعداد ۲۰ هزار متوفی به شهرستان‌ها برده می‌شوند و ۴۰ هزار نفر دیگر در خود بهشت زهرا دفن می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا ادامه داد: اگر چه در این روزها شاهد تعدادی مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا هستیم، اما به طور کلی آمار فوتی‌ها در شهر تهران کاهش چشم گیری داشته است.

خال گفت: شاید این رعایت کردن‌ها و حفظ بهداشت عمومی و کمتر به سفر رفتن و احتیاط‌هایی که مردم در این مدت انجام داده اند آمار مرگ در تهران پایین آمده است.

وی افزود: می‌شود این به یک الگو تبدیل شود تا همیشه این احتیاط‌ها را داشته باشیم و باعث کاهش مرگ و میر در سطح شهر تهران شویم.

منبع: فارس

کد خبر 414045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.