همه دستگاه‌ها موظفند کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را به فور تأمین کنند

معاون اول رییس جمهور گفت: ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف به ویژه کارخانه‌های تولیدی مواد شوینده و بهداشتی در کشور وجود دارد که می‌تواند همه نیازهای کشور را برطرف کند.

به گزارش ایمنا، اسحاق جهانگیری ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی، به فضای روانی ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا در بازار اشاره کرد و از دست‌اندرکاران و دستگاه‌های مختلف خواست تا با عرضه فراوان و سریع کالاهای مورد نیاز مردم در فروشگاه‌های و مراکز فروش، اطمینان لازم را در خصوص نبود مشکل در تأمین مایحتاج به جامعه بدهند.

وی با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی و دارو اولویت اصلی دولت است، تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف به ویژه کارخانه‌های تولیدی مواد شوینده و بهداشتی در کشور وجود دارد که می‌تواند همه نیازهای کشور را برطرف کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تأمین کالاهای مورد نیازهای مردم در شب عید و ماه مبارک رمضان و رصد مستمر وضعیت بازار، از همه دستگاه‌ها خواست تا با برنامه ریزی و تلاش گسترده شرایطی فراهم کنند تا در تأمین تقاضا و نیاز بازار مشکلی به وجود نیاید.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و شهردار تهران نیز حضور داشتند، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از تعداد کشتی‌ها و میزان اقلام وارداتی نظیر گندم، ذرت، برنج و سویا در بنادر کشور ارائه داد.

همچنین قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در گزارشی با اشاره به آمادگی و برنامه ریزی های انجام شده برای تأمین کالاهای اساسی بیش از نیاز کشور به ویژه در ایام پایانی سال، از اتخاذ تمهیدات لازم برای عرضه فراوان و مناسب پوشاک، کیف و کفش، آجیل، شیرینی و شکلات، خدمات نظیر قالیشویی و نیز فروش فوق العاده اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تشدید طرح نظارت خبر داد و گفت: با توجه به فضای روانی ایجاد شده در خصوص بیماری کرونا، در همه استان‌ها به میزان کافی اقلام شوینده و کالاهای مرتبط به بهداشت فردی و جمعی در حال عرضه است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از تولید سه شیفته ماسک و ممنوعیت صادرات ماسک و مواد اولیه تولید آن خبر داد و گفت: خوشبختانه در زمین تأمین دارو و کالاهای پزشکی کمبودی در کشور وجود ندارد.

کد خبر 412474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.