تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهلت ثبت‌نام آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد را تمدید کرد.

به گزارش ایمنا، به نقل از وزارت آموزش و پرورش، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مهلت ثبت نام در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان را تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۵ اسفند امسال تمدید کرد.

این سازمان از متقاضیان خواست ثبت‌نام را به ساعات آخر مهلت ثبت‌نام موکول نکنند؛ ثبت‌نام داوطلبان سنجش پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

تمام فرایند ثبت‌نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، صرفاً متعهد به ارائه رمز همگام به دانش‌آموزان هستند.

برای ثبت‌نام باید نمونه برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام تکمیل شود که از طریق سامانه اعلام شده قابل انجام است. در مرحله بعد باید عکس داوطلب بارگذاری شود که فایل عکس باید با ابعاد حداکثر ۳۰۰*۲۰۰ یا ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب «jpg» با زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش‌آموز باشد.

مرحله آخر نیز دریافت شماره پیگیری است و ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت‌نام، شماره پیگیری را دریافت کنند و آن را جهت استفاده بعدی نزد خود نگهداری کنند.

در زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون، وجه ثبت‌نام دریافت می‌شود که به استناد ماده ۱۴ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰، مبلغ ثبت‌نام ۲۵۰ هزار ریال است که صرفاً از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت‌نام دریافت خواهد شد.

سنجش پایه هفتم دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور، رأس ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه مورخ چهارم اردیبهشت ۱۳۹۹ به صورت همزمان و نیز آزمون ورودی پایه دهم برای دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور، رأس ساعت ۱۴ بعد از ظهر روز پنج شنبه مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ به صورت همزمان برگزار می‌شود.

ضوابط و شرایط ثبت‌نام داوطلبان

۱- داشتن تابعیت ایرانی؛ ثبت‌نام اتباع غیرایرانی تابع بخشنامه شماره ۳۴۰.۵۱۲۲.۴۵ به تاریخ ششم تیر ۱۳۹۷ مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

۲- کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۸ ۱۳۹۷ و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی ۹۹۱۳۹۸ جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم.

چنانچه داوطلبی در مجموع دو سال تحصیلی مذکور حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس «خوب» را کسب کرده باشد، ثبت‌نام وی بلامانع است.

۳- داشتن حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی ۹۸۱۳۹۷ جهت ثبت‌نام آزمون ورودی پایه دهم.

دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند؛ پذیرش نهایی این دسته از دانش‌آموزان در پایه دهم منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۹۱۳۹۸ در مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده ۱۵ مصوبه شانزدهم جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ چهارم مهر ۱۳۹۷ است.

کد خبر 411847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • الهه IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
  0 0
  پس چرا نمیشه ثبت نام کرد؟
 • الهه IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
  0 0
  پس چرا نمیشه ثبت نام کرد؟