شیوع کرونا همزمان با پیک دوم آنفلوانزا در کشور

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: در بازه زمانی پیک دوم شیوع آنفلوانزا در کشور قرار داریم و هم‌زمان ویروس کرونا هم شیوع پیدا کرده است و چون علائم این دو بیماری نزدیک هم است، بعد از بستری بیمار، اقدامات تشخیصی انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابوالفضل آفریده درباره اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی نیز به عنوان یکی از اعضای ستاد بحران در جلسات مختلف حضور پیدا کرده است و اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می‌دهد.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: مطابق پروتکل‌های وزارت بهداشت به بیماران مستعد ویروس کرونا اطلاع‌رسانی کامل صورت گرفته است و بیماران مشکوک به این بیماری نیز ضمن مراقبت‌های لازم، در بعضی از مراکز ملکی تأمین اجتماعی و یا مراکز معین، بستری و تحت درمان قرار می‌گیرند.

آفریده یادآور شد: از مواردی که مشکوک به بیماری کرونا هستند، در مراکز ملکی تأمین اجتماعی آزمایش‌های لازم صورت می‌گیرد و در بدو ورود به مراکز درمانی این سازمان، بیماران اسکرین می‌شوند و مواردی که مشکوک به بیماری‌های تب‌دار و ویروس کرونا باشند از دیگر بیماران جدا خواهند شد و تحت درمان و مداوا قرار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: اطلاع‌رسانی‌های لازم در مراکز درمانی صورت گرفته است و از طریق کانون بازنشستگان هم به بازنشستگان اطلاع‌رسانی‌های لازم برای مقابله با ویروس کرونا انجام شده است.

آفریده گفت: تأمین اجتماعی هم مطابق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در این خصوص انجام وظیفه می‌کند، زیرا متولی اصلی در این حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و ما نیز همراه با این وزارتخانه، یک استراتژی واحدی را پیش می‌بریم.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی هم آمادگی لازم را دارند که بر اساس پروتکل‌های کشوری جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: ما در بازه زمانی پیک دوم آنفلوانزا در کشور قرار داریم و هم‌زمان ویروس کرونا هم شیوع پیدا کرده است و چون علائم این دو بیماری نزدیک به هم است، بعد از بستری بیمار، اقدامات تشخیصی را انجام خواهیم داد و بر اساس پروتکل‌ها، در صورت تأیید بیماری کرونا، یا در مراکز ملکی و یا در مراکز درمانی وزارت بهداشت، روند درمان آنها انجام می‌شود و ما اعتقاد داریم که باید در این خصوص وحدت رویه داشته باشیم.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی بر اساس پروتکل‌ها ضدعفونی دائمی می‌شود.

کد خبر 411793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.