۷ دستور ویژه شهردار اصفهان برای آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی و فضاهای شهری

شهردار اصفهان برای آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی و سایر فضاهای عمومی شهری در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و افزایش آمادگی شهر هفت دستور ویژه صادر کرد.

به گزارش ایمنا، قدرت الله نوروزی برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و آمادگی فضاهای عمومی شهر در این زمینه، هفت دستور ویژه به معاونان و مدیران شهرداری اصفهان صادر کرد.

در این نامه آمده است:

اعضای شورای معاونان

لازم است شهرداری اصفهان در وضعیت جدیدی که ممکن است سلامت شهروندان را تهدید کند، با آمادگی دقیق و جدی اقدام کند همچنین لازم است همه ما آماده شرایط باشیم تا بتوانیم با افزایش بهداشت فضاهای عمومی، پیشگیری لازم را در این زمینه برای افزایش ایمنی شهروندان عزیز اصفهان صورت دهیم.

در این زمینه با همفکری و استفاده از نظرات رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای اسلامی شهر که از چهره‌های ارزشمند جامعه پزشکی اصفهان نیز هستند و همچنین آجدانی مشاور شهردار در حوزه بهداشت و سلامت، برنامه ریزی شود.

مواردی که به نظرم در برآورد اولیه، پرداختن به آن مهم و ویژه است به این شرح بوده که لازم است تمامی حوزه‌ها در این زمینه و همچنین سایر اقدامات لازم بر اساس برنامه ریزی های بعدی اقدام شود.

معاونت حمل و نقل و ترافیک در اسرع وقت در خصوص اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن اتوبوسرانی و واگن‌های مترو تا حد ممکن برنامه ریزی کند.

معاونت فرهنگی در اسرع وقت برای فرهنگ سازی صحیح در این ایام از جمله رعایت نظافت شخصی، رعایت اصول بهداشتی در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی (مانند استفاده از ماسک) و پرهیز از استفاده در صورت داشتن علائم بیماری اقدام کند، طرح‌ها در اولین فرصت در اتوبوس‌ها و مترو نصب شود.

معاونت خدمات شهری با همفکری رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای اسلامی شهر، در خصوص اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن فضاهای ویژه بهداشتی از جمله سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و افزایش نظافت در آن، دقت در شارژ مرتب مواد شوینده و… اقدام کند.

با توجه به اهمیت و ارزش جان همه شهروندان از جمله پاکبانان، نیروهای حمل زباله و پسماند، باغبانان، آتش نشانان و سایر نیروهای شریف خدمات شهری، نیروهای کنترل و نظارت و همچنین رانندگان اتوبوسرانی، تاکسیرانان، کارکنان بهره برداری مترو و…، دستورالعمل‌های جدید برای صیانت از این آنها و پیشگیری از ابتلای به ویروس و رعایت بهداشت کار صورت گیرد. الزامات لازم از جمله در اختیار قراردادن ماسک، دستکش مناسب و سایر اقدامات لازم صورت گیرد.

معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، دستورالعمل‌های جدید بهداشت محیط کاری در سطح شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و تمامی فضاهای کاری را برای صیانت از کارکنان شهرداری و شهروندان که ارباب رجوع شهرداری هستند تصویب و ابلاغ کند. اطلاعیه‌ها و طرح‌های گرافیکی در سطح فضاهای اداری نصب شود، نصب دستگاه‌های ضدعفونی کننده دست در ورودی فضاهای اداری بررسی و اقدام شود. اداره کل ارتباطات پیامک‌ها و دیگر محتواهای تولیدی آموزشی را به کارکنان شهرداری ارسال کند.

رسانه‌های شهرداری، به صورت ویژه آموزش‌های لازم را برای شهروندان ارائه دهند و در این زمینه با تشکیل ستاد تخصصی، فعال باشند، همچنین این رسانه‌ها با ارتباط قوی و مستمر با ستادهای فعال موضوع در شهرداری، اطلاع رسانی‌های لازم را به شهروندان در چارچوب قوانین و مقررات و البته وظایف شهرداری صورت دهند، دقت لازم برای استفاده از منابع دقیق در خصوص موضوع لحاظ شود؛ تاکید ویژه در این زمینه بر "آموزش" شهروندان برای پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی باشد.

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم را به مخاطبان فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی در نظر بگیرد. در زمینه نظارت بر این فضاها و رعایت موارد ابلاغی، نظارت به صورت مستمر و دقیق‌تر صورت گیرد. آموزش‌های لازم به شهروندانی که از این فضاها استفاده می‌کنند، در این خصوص برنامه ریزی و اجرا شود، همچنین از ظرفیت فرهنگسراها برای آموزش‌های لازم برای پیشگیری از وقوع بیماری با همکاری دستگاه‌های متولی صورت پذیرد.

کد خبر 411559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.