هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۵۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - چهارشنبه سی ام بهمن ماه- با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۱، خیابان استانداری روی عدد ۱۰۷، خیابان پروین روی عدد ۹۲، خیابان‌های دانشگاه و رودکی روی عدد ۱۰۳ گزارش می‌شود.

هم اکنون براساس شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۵۰ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

همچنین امروز کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله مبارکه با میانگین ۷۲، نجف آباد با میانگین ۷۵، سجزی با میانگین ۶۲، شاهین شهر با میانگین ۹۵ و کاشان با میانگین ۹۷ در وضعیت قابل قبول "سالم" گزارش می‌شود.

سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در شش ماه گذشته قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست.

کد خبر 411128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.