آموزش به ۵ هزار شهروند تهرانی در کارگاه‌های کمپین موتورسوارخوب

مدیرکل امور آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: پنج هزار شهروند تهرانی در کارگاه‌های کمپین موتورسوار خوب مشارکت داشتند.

به گزارش ایمنا، مجتبی دانشور با اعلام این خبر، اظهار کرد: فاز میدانی و آموزشی کمپین موتورسوار خوب به همت معاونت اجتماعی و همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در چهار منطقه ۱۰، ۱۴، ۱۵و ۱۸ طی پنج هفته گذشته با برگزاری کارگاه‌های آموزشی دنبال شده است.

وی افزود: مخاطب کارگاه‌های آموزشی دانش‌آموزان، زنان خانه دار، عموم شهروندان، کودکان، مربیان مهدکودک‌ها و دانش آموزان موتورسوار هستند که در واقع به آن‌ها آموزش داده می‌شود تا نکات ایمنی لازم را به اطرافیان خود از قبیل پدر و یا برادر که راکب موتور هستند، یادآوری کنند.

دانشور خاطرنشان کرد: استفاده از کلاه ایمنی، وارد نشدن به خط ویژه، پیاده‌راه، تونل نکات آموزشی این کلاس‌ها هستند و کودکان آموزش دیده پس از این دوره برچسب‌هایی را روی کلاه یا موتور راکبانی که قوانین را رعایت می‌کنند، می‌چسبانند و آن‌ها را به عنوان موتورسوار خوب به جامعه معرفی می‌کنند.

مدیرکل امور آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: طی پنج هفته گذشته ۱۱۴ کلاس آموزشی برای جامعه هدف موتورسواران برگزار و پنج هزار و ۲۲۱ نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بسیاری از موتورسوارها از موتور به عنوان وسیله امرارمعاش استفاده می‌کنند، موتورسواران قانون‌مدار با عنوان موتورسوار قهرمان خانواده معرفی می‌شوند.

منبع: فارس

کد خبر 411001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.