برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر معرفی شدند

برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسئولان فرهنگی، هنری و کشوری معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایمنا، مراسم پایانی بخش تجلی اراده ملی سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری، کشوری و لشکری دوشنبه شب در تالار ایوان شمس برگزار و برگزیدگان این رویداد بزرگ هنری معرفی و تجلیل شدند.

اهدای جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها به فیلم خورشید

در بخش اول اهدای جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها، هیئت داوران قوه قضائیه متشکل از سیدمحمدرضا خوشرو، مهدی افتخاری، علیرضا پاشایی، محمد شهریاری، امیر اکبرزاده، جواد طوسی و هیأت داوران سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور متشکل از احمد افروز، حسن ضیا آذری، فرهاد درودگر معرفی شدند.

جایزه هیئت داوران قوه قضائیه به دلیل طرح دغدغه مندانه آسیب‌های اجتماعی و ضرورت مشارکت در حل معضلات اجتماعی برای فیلم «خورشید» به مجید مجیدی اهدا شد.

جایزه هیئت داوران قوه قضائیه توجه به آسیب‌های اجتماعی نوجوانان به فرزاد خوش دست کارگردان مستند «خط باریک قرمز» اهدا شد.

خوشدست از همکاری سازمان زندان‌ها در ساخته شدن مستند خود تشکر کرد و اعلام کرد کار بعدی خود را نیز با همکاری این سازمان خواهد ساخت.

هیئت داوران این قوه، از بازیگران نوجوان فیلم سینمایی خورشید قدردانی کرد و جوایزی به هنرمندان نوجوان این فیلم اهدا کرد.

در بخش بعدی، سازمان زندان‌ها نیز جایزه خود را به فرزاد خوشدست کارگردان مستند خط باریک قرمز اهدا کرد.

اهدای جوایز بنیاد شهید و امور ایثارگران به فیلم آبادان یازده- ۶۰

در بخش بعدی هیئت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران متشکل از فرزاد مولا زاده، سیدمرتضی حسینی و محمدتقی فهیم و هیئت داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متشکل از هارون یشایایی، مجید کریمی، سیدجمال ساداتیان، کیانوش جهانپور و خسرو نقیبی معرفی شدند.

داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران، جایزه اول خود را به دلیل نمایش موفق مشارکت اقوام مختلف در دفاع مقدس جایزه خود را به مهرداد خوشبخت کارگردان آبادان_یازده _۶۰ اهدا کرد.

هیئت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران جایزه بعدی خود را به دلیل پرداخت نفس‌گیر جانفشانی‌های محافظان امنیتی کشور، به سعید ملکان برای #روز_صفر تقدیم کرد. او با حضور روی سن جایزه خود را دریافت کرد.

جایزه وزارت بهداشت به فیلم‌های مغز استخوان و درخت گردو

جایزه داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل روایت ایثار مادرانه و عشق پدرانه برای زندگی‌بخشی به کودکان و آینده سازان سرزمین به حمیدرضا قربانی کارگردان مغز_استخوان اهدا شد.

جایزه بعدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل تمرکز بر یک داستان در حوزه سلامت و دغدغه‌مندی تصویر درست خانواده سلامت ایرانی به بهرنگ دزفولی‌زاده کارگردان فیلم #بی_صدا_حلزون اهدا شد.

جایزه بعدی این وزارتخانه به دلیل تصویر از خودگذشتگی و ماندن بر اصول سپیدچامگان بر سر سوگند خود، به محمدحسین مهدویان برای درخت_گردو اهدا شد.

انتظامی: جشنواره در کنار استعدادیابی یکی از وجوه سیاستگذاری است

در بخش بعدی مراسم رئیس سازمان سینمایی روی سن حاضر شد و با خیرمقدم به حضار، مسئولان عالی‌رتبه و سینماگران، از همتی که دستگاه‌های مختلف و سمن‌ها در شکوه‌بخشی به بخش جنبی جشنواره که خود جشنواره‌ای مفصل و باشکوه شده سخن گفت و اظهار کرد: امسال تعداد زیادی از دستگاه‌های خواستار حضور در این بخش بودند.

حسین انتظامی ادامه داد: جشنواره در کنار استعداد یابی یکی از وجوه سیاستگذاری است و با گزینش‌ها، عملاً اولویت‌ها گفته می‌شود. ضمن اینکه حضور دستگاه‌ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می‌شود. آنها از ظرفیت هنر آگاه هستند برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می‌آورند.

وی گفت: سازمان‌ها و وزارتخانه‌های کشور می‌توانند هر چه زودتر الویت و موضوعات مورد نظرشان را اعلام کنند، تا جشنواره سال آینده فجر و دیگر فیلم‌ها بر اساس آن ساخته شود.

انتظامی افزود: امسال تعداد زیادی از دستگاه‌های خواستار حضور در این بخش بودند.

وی تصریح کرد: جشنواره در کنار استعداد یابی یکی از وجوه سیاستگذاری است و با گزینش‌ها، عملاً اولویت‌ها گفته می‌شود.

انتظامی ادامه داد: ضمن اینکه حضور دستگاه‌ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می‌شود. آنها از ظرفیت هنر آگاه هستند برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می‌آورند.

رئیس سازمان سینمایی از داوران بخش تجلی اراده ملی تشکر کرد و از دستگاه‌ها خواست جهت‌گیری‌های خود را اعلام کنند تا برای تولیدات سال ۹۹ سینمای ایران اثرگذار باشد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جایزه خود را به سه فیلم اهدا کرد

در ادامه هیئت داوران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متشکل از نازنین فراهانی، ابراهیم صادقی‌فر، فیاض زاهد، عباس رافعی و هیئت داوران وزارت ورزش و جوانان متشکل از اعظم کریمی، شاهین مظفری و مجید توکلی معرفی شدند.

جایزه اول وزارت کار به غلامرضا موسوی تهیه‌کننده قصیده_گاو_سفید اهدا شد.

جایزه دوم وزارت کار به دلیل توجه به آسیب‌های اجتماعی و مؤلفه‌های فرهنگ کار به شهرام مسلخی تهیه‌کننده پدران اهدا شد.

جایزه سوم این بخش به دلیل توجه به مؤلفه‌های فرهنگ کار و مسئولیت پذیری و اهمیت به سلامت جسم و روان به مجید برزگر برای ابر_بارانش_گرفته اهدا شد.

جایزه وزارت ورزش و جوانان به سه فیلم

جایزه وزارت ورزش و جوانان به دلیل توجه به نقد استفاده از داروهای روان‌گردان و رفتارهای هنجارشکن به سالم صلولتی برای #پدران اهدا شد. مسلخی تهیه‌کننده این فیلم از حمایت بنیاد سینمایی فارابی در تولید این فیلم تشکر کرد.

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان به دلیل نگاه دغدغه‌مند به ازدواج و خانواده به هادی حجازی‌فر برای فیلمنامه آتابای اهدا شد.

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان برای نگاه نو به ورزش بانوان در عرصه قهرمانی به سام کلانتری برای فیلم جایی_برای_فرشته_ها_نیست اهدا شد.

فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و فیلم‌های منتخب

در ادامه هیئت داوران فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و هیأت داوران سازمان بهزیستی متشکل از مسعود آسیما، سعید بابایی، عباس حق شناس، پوران درخشنده معرفی شدند.

جایزه فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، به دلیل زنده نگه داشتن راه جوانان غیور آبادان و خرمشهر، به حسن کلامی تهیه‌کننده آبادان_یازده _۶۰ اهدا شد.

همچنین جایزه این فراکسیون به دلیل احترام و نگاه ویژه به فرهنگ و اقوام ایرانی به نیکی کریمی کارگردان فیلم آتابای اهدا شد که او با حضور روی سن این جایزه را دریافت کرد.

جایزه سازمان بهزیستی کشور به دلیل ترویج نگاه انسانی به کودکان کار و خیابان، به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

جایزه بعدی سازمان بهزیستی به خاطر توجه به مقوله اشتغال معلولین و توجه به ناشنوایان به بهرنگ دزفولی‌زاده برای بی_صدا_حلزون اهدا شد.

داوران سازمان بهزیستی نیز جایزه خود را به گروه بازیگران کودک و نوجوان فیلم سینمایی خورشید اهدا کرد.

در بخش بعدی مراسم اختتامیه تجلی_اراده_ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، آیتم طنز امیرحسین غیاثی از حواشی روزهای برپایی جشنواره سی و هشتم برای حضار پخش شد.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و آثار مدنظر

در ادامه هیئت داوران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران متشکل از نرگس رجایی، سعید مرادی‌کیا، سیدحسین حقگو، هیئت داوران شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه متشکل از رضا میرزاخانی، میثم سلطانعلی، احسان سالم، هیئت داوران شرکت سهامی بیمه ایران متشکل از سیدعلیرضا سادات میر، منصور صالحی، حامد افشارزاده، هیئت داوران انجمن ویرایش و درست‌نویسی متشکل از شراره خشکنابی، معین پایدار و احمد عبداله‌زاده معرفی شدند.

جایزه اول سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به دلیل توجه ویژه به بازیافت پسماند و کودکان کار به مجید مجیدی و امیربنان تهیه‌کنندگان فیلم خورشید اهدا شد.

جایزه دوم این سازمان برای توجه به استفاده از پسماندهای شیشه‌ای و بازیافت، به بهتاش صناعی‌ها برای قصیده_گاو_سفید اهدا شد.

جایزه سوم سازمان مدیریت پسماند، به دلیل توجه به کیسه‌های خرید پارچه‌ای به مجید برزگر برای فیلم دشمنان اهدا شد.

برای استفاده از پیام‌های زیست‌محیطی، جایزه بعدی این سازمان به ساسان سالور تهیه‌کننده سه_کام_حبس اهدا شد.

جوایزه شرکت بهره برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه

جایزه اول داوران شرکت بهره برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، به دلیل توجه به کودکان کار و مهاجرین به مجید مجیدی برای خورشید اهدا شد.

جایزه دوم این شرکت نیز به بازیگران کودکان و نوجوان فیلم خورشید اهد اشد.

جایزه اول شرکت سهامی بیمه ایران به دلیل توجه به هوشیاری در مبارزه با فساد به بهروز شعیبی کارگردان فیلم روز_بلوا اهدا شد.

هیئت داوران انجمن ویرایش و درست‌نویسی برای توجه به ویژگی‌های زبانی شخصیت‌ها، جایزه خود را به مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم خورشید اهدا کرد.

کد خبر 410933

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.