دولت متعهد به حمایت از بخش خصوصی است

رییس دفتر رییس جمهور گفت: ‌حمایت از بخش خصوصی همواره مورد تاکید دولت بوده است و بخش خصوصی هم باید دولت را ملجاء و پشتیبان خود بداند.

به گزارش ایمنا، محمود واعظی روز پنجشنبه در جمع  فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی اظهار کرد: هدف دولت همواره حمایت از بخش خصوصی بوده و سیاست‌های اقتصادی را بر اساس افزایش توان این بخش طراحی کرده است.

وی ادامه داد: با وجود تحریم‌ها هدف گذاری های مناسبی انجام شده است، به طوری که از طریق تعامل با کشورهای همسایه در روابط بین الملل و مذاکرات هسته ای و برجام تلاش کردیم تا زنجیره‌ای تحریم باز شود.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به افزایش صادرات کشور، گفت: تجهیزاتی که در مبادی گمرکی مانده بود، آزاد شدند، اشتغال افزایش یافت، تورم تک رقمی شد و رشد اقتصادی مثبت است.

واعظی با بیان اینکه توانایی دولت دوازدهم نسبت به یازدهم بیشتر شده است، ادامه داد: ‌تلاش ما این بود که کارگاهی که در دولت یازدهم تجهیز شد و به نوعی تحریم‌ها برداشته شد، در دولت کنونی ثمره آن در توسعه و رفاه مردم دیده شود، اما روی کار آمدن ترامپ کار را خراب کرد.

وی خاطرنشان کرد: ‌ترامپ برجام را پاره کرد و تحت تاثیر صهیونیست ها فشار به ایران را بیشتر کرد.

رییس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: با این وجود سال سخت ۹۷ را پشت سر گذاشتیم و در سال ۹۸ هم تحریم هایی که به ایران اعمال شد، به مراتب سخت تر از سال گذشته بود، اما مردم و بخش خصوصی توانستند راه خود را پیدا کنند.

واعظی گفت: ‌با این شرایط با مقایسه سال گذشته شاخص های اقتصادی سال ۹۸ به سمت مثبت شدن تغییر کرد.

وی افزود: ‌فعالان بخش خصوصی راه را یافته‌اند و افزایش صادرات در آذربایجان شرقی و سایر استان‌ها مصداق این موضوع است.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی کوچک حوزه خلیج فارس با جدیت می خواستند به اهداف خود برسند، اما مردم جواب سختی به آنها دادند، خاطرنشان کرد: آنان می‌خواستند با گذاشتن ۱۲ شرط ایران را شکست بدهند، در صورتی که خودشان از ۱۲ شرط عدول کردند و در این خصوص نیز شکست خوردند.

 واعظی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال مذاکره بدون قید و شرط با ما بود، گفت: مردم ما نشان داد که این ما هستیم که قید و شرط می گذاریم و آنان بیهوده خودشان را به در و دیوار می زنند.

 وی با بیان اینکه شهادت سرلشکر سلیمانی عامل وحدت در ایران شد، یادآوری کرد: دشمنان فکر می کردند با شهادت وی نظام ضربه خواهد خورد، اما جواب معکوس دریافت کردند.

رییس دفتر رییس جمهور تاکید کرد: با ‌درک شرایط کشور و فشارها باید مشکلاتمان را خودمان با هم در داخل رفع کنیم.

 واعظی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته پیچیده‌ترین تجهیزات مورد نیاز کشور توسط متخصصان داخلی ساخته شده است و به خودکفایی در همه بخش‌ها نزدیک شده‌ایم.

وی با اعلام اینکه در مورد صادرات هم افزایش اتفاق افتاده و جهادی پیشرفت کردیم، گفت: در زمینه واردات هم توانستیم نیازهای کشور را تامین کنیم.

رییس دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: شرایط امروز، سخت و فشار آمریکا بی‌سابقه است و اگر به هر کشور دیگری این فشار وارد می شد، نمی توانست حداکثر بیش از چند ماه دوام بیاورد، اما کشور ما با تکیه بر تولیدکنندگان، کارآفرینان و مردمش توانست.

واعظی با بیان اینکه هدف رییس‌جمهوری و دولت، حمایت از تولید و صادرات است، تاکید کرد آنچه که ما را موفق می کند، این است که همگی دست به دست هم دهیم.

 وی گفت: آنچه که در استان آذربایجان‌شرقی رفع شدنی ‌است، باید برطرف شود و خیلی از مسائل کشور هم همین است و اراده می خواهد؛ بر این اساس حتماً دولت و تهران هم به استان‌ها کمک خواهند کرد.

رییس دفتر رییس جمهور در سفر یکروزه خود به آذربایجان شرقی خط انتقال اتیلن غرب به تبریز و مخزن چهارم ذخیره نفتا در شرکت پتروشیمی و مرحله نهایی خط یک قطار شهری این شهر را افتتاح کرد. 

منبع: ایرنا

کد خبر 410348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.